| Irina2021 a întrebat:

De unde poti sa-ti dai seama daca copilul care il vei naste va fi baiat sau fata? si sexul copilului depinde de ce?

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Dumnezeu, in nemarginita lui intelepciune, a inventat ecograful.

| Mary Marry a răspuns:

Stiu ca acum o sa spuneti ca sunt mica si nu stiu ce dar.
Vreau sa zic cu ecograful.Deci mama de fiecare data cand mergea la ecograf infara de faptul ca spunea ca sunt baiat 100% i-a spus ca nu am maini ca o sa ma nasc fara picioare ca o sa fiu un mosntru si mai bine avorteaza ca sa nu se chinuie cu mine. Dar mama a spus ca sunt copilul ei si ma v-a naste oricum, chiar daca v-a trebuii ca toata viata sa se chinuie cu mine.
Deci ecograful nu prea e bun nici el.
Si la mai multi din cunoscutii li s-a intamplat ca, ce zice la ecograf sa fie o miciuna, ca in loc de fete sa nasca baietii si invers.

| romanionu a răspuns:

Pai iti poti da seama de ce sex va avea copilul prin incrucisarea cromozomilor si genelor parintilor (lectia de bilologie clasa a Xa)

| catthshshshs a răspuns:

La ecograf se poate afla. Desi de multe ori nici acolo nu iti spune corect sexul copilului, am rude care au patit asa.

| andreiuuutza a răspuns:

Pentru domnul romanionu, genetica se face intr-a 9a (ereditatea si variabilitatea lumii vii) si intr-a 12a si intotdeauna prin incrucisarea cromozomilor, din punct de vedere teoretic, sunt sanse 50-50% sa fie fata sau baiat. Poti afla sexul copilului la ecograf, daca esti cel putin in luna 3a, si sigur il poti afla cand se naste.winkingAlte metode, nu cred ca exista. Poate unele "babesti", foarte aiurea, am auzit unele, dar nu le-am putut verifica, am 17 ani si nu am avut copii sa-ti spun daca functioneaza...winking