| anonim_4396 a întrebat:

Deci mi-am instalat windows XP si nu mi-a instalat driverele placii video si placii de sunet, cum pot afla cum se numesc sau de unde le downloadez?
Dau fundita
PS:fara aida

5 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Unde pot gasi driverele sa le downloadez, de ex un program care stie ce driver imi lipseste din PC si downloadeaza el... dau fundita

| danco a răspuns:

Scrie pe placile respective, mai simplu, scrie pe cutiile originale ale placilor respective. S-ar putea sa ai video si/sau audio integrat(e) pe placa de baza, caz in care trebuie sa cauti driverele placii de baza.

| danco a răspuns:

Cel mai corect si bine este cum ti-am scris mai sus. bine, poti incerca si varianta softului de cautare "Driver Detective" de exemplu, http://www.drivershq.com/, dar nu iti garantez 100 %reusita.

| mugurel021978 a răspuns:

Sunt softuri care detecteaza driverele gen ADA, dar de ce nu ti-ai instalat Win 7, depisteaza f multe drivere si nu mai e nevoie sa cauti. in plus cand cumperi un comp ti se dau driverele, sau daca e "rasa" le gasesti pe site-ul firmei. Mai este si varianta in care desfaci compu si te uiti sa vezi ce piese ai si cauti driverele pe net. Sport la treaba!

| Buster a răspuns:

Uita-te ce model sunt placile video, respectiv audio si downloadeazale de pe net cel mai simplu e sa iti bagi windows 7 intas foarte multe drivere