| Prietenoasa a întrebat:

Deci sunt singura acasa ce as putea face dar sa fie interesant. In afara sa ies afara singura sau sa chem colegii/colegele la mine deoarece nu ma lasa parintii. Va rog imi dati idei.

6 răspunsuri:
| lalaballet a răspuns:

Pai ai putea sa faci un colaj cu tema"Natura" sau "Animalele". di cate stiu, locuiesti la bloc. poti sa rascolesti in toate dulapurile, pui intr-o punga chestii care nu le mai folosesti si sa faci un poster. bafta!

| vldut a răspuns:

Sa te uiti la un film pe dvd.Baga muzica.Citeste o carte

| DeliaCute a răspuns:

Eu acum iti spun ceva ce cam face toata lumea, fara a avea nevoie de mare lucru. Poti face o lucrare creativa, cum ar fi sa pictezi, sa desenezi, sa canti si sa citesti.De exemplu te poti informa asupra unei plante sau unui animal, ca un fel de proiect. Poti sa citesti si sa te informezi, apoi sa desenezi si sa scrii despre acel animal cam ce ai face tu. Poti de exemplu chiar invata o limba straina acasa chiar si cu google translate daca nu ai dictionar.Te poti juca pe calculator, diferite jocuri online. Daca parintii te lasa, canta la un instrument(bineinteles daca ai sau iti pot cumpara parintii) sau daca nu poti canta.Chiar poti dansa sau invata sa dansezi folosind cursuri online video. Poti compune poezii si, daca ai idei, compuneri si chiar cantece.Cam atat despre timpul liber... Sper sa iti fi fost de ajutor. Funda?

| Skifer a răspuns:

Un film bun face tot :X
Cu ceva de mancare si cevav de baut e perfect happy
Sau poti sa pictezi.
Sau sa citesti o carte.
Funda? puppy dog eyes

| xonia879 a răspuns:

Pai eu stiu... sa desenezi, sa te joci jocuri de pe friv... etc. FUNDA?

| gimicent a răspuns:

Este simplu faci ce iti place cel mai mult sau cea ce parinti nu tear lasa :d