| Crissti69 a întrebat:

Din ce pot sa fac o coarda pentru arc?
Care este cel mai bun material?
Raspuns rapid plzz big grin

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cele mai bune corzi se faceau din vana de bou. Este insa o tehnologie speciala de preparare.
Oricum sunt pe net facute gata: http://www.arcuri-cutite.ro/ro/produse/100-Corzi~produse
Si nu-s scumpe.

| 1cristian1990 a răspuns:

Cand eram mai mic, imi faceam arc din lemn de alun si foloseam sarma ca si coarda laughing! Dar in ziua de astazi gasesti pe net!

| ArthurKn a răspuns:

Intreaba-l pe Legolas, el le are cu arcurile.

| Crissti69 explică (pentru ArthurKn):

Cine ii ala? confused
Are FaceBook?

| ArthurKn a răspuns (pentru Crissti69):

Ma refeream la actorul Orlando Bloom, care-l joaca pe ''Legolas''(arcasu') din Lord of the rings dar si din partea a doua din The Hobbit.
Daca nu le-ai vazut, ti-le recomand.

| Crissti69 explică:

Dar arcul lui Oliver Queen?
Nu stiti din ce e facut? confused

| bailer400 a răspuns:

Eu cred ca din ata inpletita