| Alee_6805 a întrebat:

Dupa tine ce inseamna sa fii madru ca esti cetatean roman?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu sunt mandru ca sunt roman chiar daca spaniolii ma vad pe mine rrom unii da altii ma vad de treaba si nu mi-e rusine deloc asta e, tot inainte merge viata

| Sinedd a răspuns:

1.Esti mandru de tara "ta", lucrurile, intamplarile care s-au intamplat te-a facut sa fii mandru ca esti roman!

| Melody a răspuns:

Nu pot sa ma mandresc decat cu istoria Romaniei, si oamenii de valoare pe care i-a avut, si care astazi sunt inexistenti. De altfel, e o tara frumoasa... dar frumoasa e si Tanzania. daca intelegi ce vreau sa zic :-)

| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

INseamna sa ii incurajezi pe ceilalti sa exceleze pentru ca numai asa consider eu ca poti fi mandru pentru ca esti cetatean roman.IN ceea ce priveste restul tongueAS! NU sunt mandra ca sunt romanca! Sunt vazuti ca o tara...sa nu vb urat...ms ca ai pus aceasta intrebare. M-a ajuatat sa imi exprim parerea.Bine ca suntem o tara libera in ceea ce inseamna exprimarea.

| RUMBURAK a răspuns:

Sa -ti tremure si parul in cap cand treci vama in Romania, sa-ti dea lacrimile la imn, sa nu poti sta mai mult de cateva saptamani departe de tara.sa fiarba sangele in tine cand cineva iti jigneste tara.

| aty91 a răspuns:

Sa te mandresti cu patria ta, sa punem mai mult accentul pe traditiile romanesti, pe frumusetile tarii (peisaje, monumente, etc).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU sunt mandru ca sunt Roman pentru ca,, nu ne-am nascut in locul potrivit''!