| Dizzyz a întrebat:

Era o chestiune din hartie in care iti puneai degetele si intrebai pe un om ce numar sa aleaga si de cate ori.Tu strange-ai si desfaceai aia de atetea ori cat a spus si citeai ce scrie in dreptul numarului respectiv.Cum se numeste?
P.sbig grinaca am greseli de scriere va rog sa ma scuzati

Răspuns Câştigător
| Codinz a răspuns:

Solnita daca tin eu bine minte.

6 răspunsuri:
| Alinna20 a răspuns:

Eu stiam de ghioc...

| Truxiie a răspuns:

Solnita :*

| MiaAtasiei a răspuns:

Eu o stiu sub denumirea de broasca sau solnita si avea in interior 4 culori si fiecare culoare era impartita in 2 da si nu.si puneai pe cineva sa ti puna o intrebare la care se poate raspunde cu da sau nu si l puneai sa aleaga o culoare si un numar.

| marrrrriaaaaaa a răspuns:

Nu stiu daca asta e numele adevarat dar noi ii ziceam salarita laughing