| Smackdown a întrebat:

Este adevarat asta:
Sa nu acceptati id-ul musat_elpida ca iti sterge tot din calculator, e un VIRUS! Da mai departe! Ai inteles? URGENT! LA TOATE PERSOANELE DIN LISTA TA! Sa nu accepte contactul cu musat_elpida, este un virus ce formateaza calculatorul tau si al celorlalti.
Credeti ca e adevarat?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Asta ar insemna sa dau add la orice idiot necunoscut, ceea ce nu fac niciodata.
Chestia asta e, cred, valabila pentru pustimea care innebuneste de furie ca nu are lista de 2-3 mii de contacte. Astia dau add la oricine cere.

| EstiFericitaSauTrista a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Era si prin 2006 massu asta, probabil cineva vroia sa i faca rau la fata respectiva.

30 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Pai ce te intereseaza daca e adevarat? De ce vrei sa o bagi in lista? Nu o cunosti doar, daca tot apari zvonuri nu o baga in lista, nu ai niciun interes.Succes.

| Flav a răspuns:

Cum naiba iti poate virusa calculatorul daca pur si simplu il inscrii pe lista de mess?happy E doar un contact in plus adaugat in lista de messenger. Virusii se transmit prin fisiere, yahoo-ul e doar un program de comunicare iar baza de date o au pe internet si nu-n calculatorul tau.

| SweetCandy a răspuns:

Eu nu credoh go on

| Orannginna a răspuns:

Nu. Sunt doar niste "alarme" false. Eu am dat add la un astfel de id-nu acesta- si nu s-a intamplat nimic. Daca nu ai incredere, nu-l baga in lista. happy

| Smackdown explică:

Din curiozitate m-am uitat daca e pe invizibil si i-am copiat imaginea:
http://img.msg.yahoo.com/avatar.php?yids=musat_elpida&format=png

Ciudat ca e mereu pe invizibil

| Smackdown explică:

Incercati pe www.invizibil.net si scrieti id-ul ei: o sa vedeti ca e invizibil

| Smackdown explică:

Incercati... daca vi se formateaza calculatorul sa imi spuneti dupa reinstalarea windows-ului. Mie mi-e frica, mai ales dupa ce mi s-a stricat de 4 ori in 6 luni.

| Smackdown explică:

Incercati sa vorbiti cu ea? e pe invizibil.asa imi demonstrati ca nu e un virus ci ca e o fata alungata din rai

| -TattO- a răspuns:

Sincer sa fiu. cred ca am dat add la id asta... si nu s; a intamplat nimic

| -TattO- a răspuns:

La mine e offlinelaughing)

| Larette a răspuns:

Sti cate massuri primesc in genul asta? laughing

| fanJBfan a răspuns:

Nu risc

| alle_1861 a răspuns:

Incearca si o sa vezi. Posibil da eu nu cred ptc nu am auzit sa se intample cuiva. Nu trebuie sa crezi toate mass-urile.

| AcDc4ever a răspuns:

Pai dragilor o fi si asta un virus da nu ca trojan mi sa virusat de 3 ori calcu' nu mai vreau si acum

| purpleghost a răspuns:

Poti sa-i dai add si nu se intampla nimic.Doar daca vorbesti cu el/ea si iti ia IP-ul iar mai apoi poate sa-ti intre in comp... exploatand vulnerabilitati alea alea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce pacaleala.id asta a fost facut de mine si de verisoaramea.am dat un mass la 3000 din lista mea. uite unde s-a ajuns loooooome cantactatima pe id zoozoo_91

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate! sunt niște prosti care crează tâmpeniile astea.Nici nu sunt adevărate! sunt o grămada de mesaje de genu` asta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se prea poate! Nu se stie niciodata! Oricum de ce sa dai accept la un id la o persoana pe care nu ocunosti?!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cineva din lista mea la accepta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu mananci tot ce zboara? Si cum crezi tu ca prin simpla adaugare a unui contact(un update intr-o baza de date care e la mama naibii in SUA) ti-ar virusa tie PCul? Daca accepti vreun fisier... poate. Nici macar prin simplul chat nu iti face nimic decat daca e mare hacker si sa zicem ca exista vreo vulnerabilitate pe portul de yahoo. Sau crezi ca daca dai click pe Add iti busteste PCul?laughing)

Lasati prostiile astea si documentati-va.
P. S: Pentru a profita de o vulnabiritate iti trebuiesc cunostinte. Niciun om intreg la minte ce ar face astfel de lucruri nu si-ar dezvalui identitatea(cand a facut idul l-a facut de pe un IP care este stocat undeva...ghici cat de usor e de aflat al cui e IPul)
Concluziile: Aberatii si iar aberatii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

HaHaHa tu crezi in chestii din astea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor))))))))) doamne numai prostii sus, bine si cateva adevaruri...Ideea este ca daca ar fi ca cineva sa stie sa profite de aceste exploturi, nu este neaparat necesar sa i se afle ipul... S-a inventat proxyul si proxyul proxyului si tot asa pana te plictisestilaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am primit massul asta si l-am bagat in lista si n-am patit nimic! tongue E un mass dala sa-si bata joc de tine laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunteti niste idioti si voi care dati mai departe mesajele ca boii si ala care l-a creat sa se distreze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cine e creat de virusxxx de mine straight facestraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omule, nu este asa ceva, nu este nici un virus atat de puternic ca sa iti stearga tot din C doar ca ai dat add, acestea sunt doar Hoax-uri, mesajele astea se folosesc de companii marii si de incredere, in special Microsoft si Norton ca sa il faca pe cititor sa creada ca acel virus exista si ca e periculos, pentru ca cititorul are incredere in companiile mari si renumite, mesajul foloseste psihologia omului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt doar prostii ale unor prosti care il urasc pe acea persoana si vor sa o faca tot pe acea persoana sa zicem sa planga.Tocmai acum i-am dat add, nu mi-a facut nimic si i-am dat mesaj ca multi spun ca e un virus dar vad ca nu.Si oricum nu are cum sa iti blocheze calcul doar prin adaugarea unui contact. Da add la id:alexpop1999 Sarbatori Fericite

| Dixxy a răspuns:

I-am dat add acum 10 minute...si inca sunt pe mess si imi merge pc-ul f bine...

| mihinebunatycu a răspuns:

Eu am auzit la un prof de info ca i s-a intamplat si cica are boala pe astia de Microsoft si nu poti sa mai bagi windows doar linux asa a patit el si daca primesti un e-mail iti apare un ras si tia sters hardu asa ca mai bine va asigurati e adevarat