| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca in urmatorii ani nu vom mai avea 3 luni de vacanta de vara?
Am auzit ca vom avea 1 luna vara, si 2 de vacanta iarna.
sad

5 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Esti informata gresit.Deci vor fi doar 2 luni jumate vacanta de vara si nu 3 luni.2 saptamani se vor elimina din vacanta de vara si o saptamana in plus v-om avea in vacanta de iarna, deci 3 saptamani in total si inca o saptamana in plus in vacanta de Pasti, adica 2 saptamani in total.Numai bine.

| Flöricicä a răspuns:

Ceee?:OcryingNu cred! Ar fi oribil! Chiar asa sa fie astia din parlament sau de unde or fi...nu acum s.a zis asabig grinin vacanta de vara se ia o saptamana si se adauga la cea de primavara iar nu o sa mai fie aia dintre semestre si se pune la aia de iarna.Totusi,mi se pare mai bine cum e acum dar ce sa facemsad

| Noname_4934 a răspuns:

Nu.Vacanta de vara ramane la fel.
Aia de Craciun devine de 3 saptamani iar aia de Paste de 2 saptamani, dar nu o sa mai avem vacanta dintre semestre.

| RandyKiffOrton a răspuns:

Chiar daca e adevarat, legea nu va mai exista pana atunci

| 94myself a răspuns:

Nu, o sa avem aproape 3 luni vacanta de vara si 3 saptamana vacanta de iarna. Parerea mea e ca iesim in castig.