| medex3 a întrebat:

Esti mandru ca esti roman? Eu cateodata imi vine sa strig de bucurie ca m-am nascut in tara asta. dar cand vad la televizor(stiri) toate celelate tari care ne arata cu degetul si striga in gura mare ca romania este o tara idioata. mai mare rusinea big grin

5 răspunsuri:
| LuS[z] a răspuns:

Am fost sunt si voi fi mereu mandra ca sunt romanca indiferent de porcariile pe care le spun si le fac ceilalti

| tania77 a răspuns:

Da, sunt mandra ca sunt romanca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce n-as fi mandra? Lasand la o parte toate lucrurile negative din aceasta tara, ea m-a,, gazduit``, mi-a oferit un camin si caldura sulfeteasca.
Orice tara are parti mai putin bune, dar asta nu inseamna ca privirea de ansamblu trebuie sa fie una negativa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea... dar nu as nega niciodata lucrul acesta(ca sunt romanca).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sunt