| AlCaponeNotDie a întrebat:

Prolog : De ce tara asta este atat de penibila, atat de naspa, atat de aiurea, dar din anumite puncte de vedete are si ia farmecul ei? Ma refer la Romania, normal... Cate odata regret ca m-am nascut in jungla asta, dar cate odata sunt mandru ca sunt roman... Oare Romania va deveni vreodata o tara normala, fara tiganeala la tv, fara violuri presupuse inscenate, fara hotii (hackerii,criminali,onanistii) pe Subteran, fara sa ne facem de KKT in fata altor tari, fara sa ne mai arate strainii cu degetul, fara... Teoria conspiratiei, suntem specii pentru specimeni

Răspuns Câştigător
| FaraNume1245 a răspuns:

Hackerii romani sunt buni, adica sunt o gramada si prin State sau alte tari mari, dar totusi, tind sa cred ca in viitor vom ajunge si noi undeva, daca scapam de cei ce fac "tiganeala".

3 răspunsuri:
| Xenoverse a răspuns:

Din păcate, România nu va fi niciodată o țară normală ca celelalte țări din Europa.

| TortQuemado a răspuns:

Meh...

Sincer să fiu, n-aș da România pe aproape nicio țară din Europa. Și nu dintr-un sentiment idealist, naționalist, ci dintr-un alt motiv mult mai simplu: România e una dintre cele mai libere țări din Yurop. Din UE, cu siguranță e.

Stăm mult mai bine la capitolul liberă expresie și libertatea presei decât țările din Occident. La ora asta (aproape 0:00), mă pot duce la Mega Image-ul deschis non-stop, la 100 de metri de mine, să-mi cumpăr un six-pack - în Occident nu există așa ceva (supermarket deschis la ora asta, nu six pack-uri). Dacă vreau să-mi bag internet, toată operațiunea și instalarea e gata de pe azi pe mâine - în Vest trebuie să aștepți mai bine de o săptămână pentru aprobare și instalare. Ca să nu mai spun că avem al 3-lea cel mai rapid internet din lume, la un preț de nimic. Pot fuma în baruri (încă). Pot fuma pe stradă (încă). Românii nu se ofensează pentru nimicuri (încă), deși a început și la noi să ia amploare sindromul „first world problems".

România e mișto.

| evileyes a răspuns:

DA! Cand vom redeveni la statutul de Regat cu un rege in fruntea tarii!