| georgyana123456 a întrebat:

Eu nu am fost nici odata dum la biserica ce trebuie safac acolo deci am intrat asta e logic stau la coata aia mare pana ajung la icoana aia de pe masa si apoi,,,,,?

Răspuns Câştigător
| elys09 a răspuns:

Te inchini si pupi icoana si dupa aia preotul iti da cu mir din ala. Funda?

4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Eu nu am fost nici odata dum la biserica ce trebuie safac acolo deci am intrat asta e logic stau la coata aia mare pana ajung la icoana aia de pe masa si apoi,,,,,

Până una alta, să scrii ceva mai corect, în limba română!

Faci și tu ce fac și alți oameni, să nu fie ceva prea diferit, de ce fac alții, să nu se prindă ăia, că tu de fapt, nu aveai ce căuta, pe acolo.
Crucea la ortodoxi se face într-un fel, iar la catolici este în alt fel.
Depinde în ce biserică intri, să vezi despre ce biserică este vorba, și să nu îți faci cruce catolică în biserică ortodoxă sau invers.
Nu mai știu cum este în bisericile protestante.
Nu te apuca să lingi icoane, ca să nu te îmbolnăvești.
Lași acolo 2-4 mm între buzele tale și icoana pe care o ling babele alea.
Nu ai voie să vorbești, să râzi șamd în timpul slujbei.

Dar de fapt, ce cauți tu, la biserică?

| IsabelaIssa a răspuns:

Acolo te duci doar pentru a te ruga, pentru tine, pentru apropiatii tai, familia ta. Eventual aprinzi ceva lumanari rudelor decedate specificand numele in gand pe fiecare lumanare, si facand o cruce, apoi o pui in partea unde sunt lumanarile puse pentru morti. La fel poti face si la vii, si sa nu uiti sa aprinzi una si cu numele tau. Apoi asculti in liniste slujba, de la care sper sa inveti ceva happy Bafta!

| georgyana123456 explică:

Ok.mersi mult.mai astept raspunsuri cine poate.m-am inchinat si ma duc mai sunt niste icuane eventul in aceea biserica ma inchin la ele apoi ma duc la preot? sau dupa?

| georgyana123456 explică:

Pai baiatule esti foarteeee stupid.eu am trait in alta tara nu in rom si vroiam sa vad daca si la voi e la fel.dar separe ca romanii sunt handicapati.sau doar o parte