| LoOvE a întrebat:

Examenele de capacitate(nationale) din clasa 8 de anul viitor vor cuprinde pe langa Matematica si Lb.Romana si Limba Materna(eng/franc etc.)?

Răspuns Câştigător
| sammiess a răspuns:

Limba materna - doar pentru minoritatile nationale si ca exemplu de minoritati: minoritatea maghiara, minoritatea germana.

Engleza si Franceza vor fi intotdeauna la materia Limbi STRAINE

1 răspuns:
| Sufletzelmicutz a răspuns:

Examenele nationale cuprind doar Matematica si Lb.Romana...nu sa integrat inca cea de`a tria materie happy