| lolo23 a întrebat:

Exista cuvantul "pitipoanca" in franceza? happy

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, francezii, saracii de ei, numai la asta se si gandesc zi si noapte, cum sa traduca cuvantul "pitipoanca".

P. S. Este o specie rara, si doar noi, romanii, ne putem "mandri" cu asa ceva. oh go on

| Nicoleta a răspuns:

Nu. E un cuvant romanesc aparut in ultimii ani.

| Psihiatra a răspuns:

E un cuvant tipic roamnesc.Cred ca exista un cuvant cu acest sens si in lb franceza, dar sub cu totul alta forma happy

| Anileda a răspuns:

Pitiponehappy cu accent pe ultimul elaughing

| Ana a răspuns:

La pitiponce laughing nu stiu

| cryssbby a răspuns:

Draga adynutzza nu exista acest cuvant, deoarece este nou...sora lui mama e profa de franceza.PwP

| Seвi a răspuns:

Nu,nu exista

| ihaterain a răspuns:

Nu cred laughing

| lolas23 a răspuns:

Nu nu existahee hee

| KittiBăă a răspuns:

Pai ar exista. doar chienne care are sensul de asemanator acestui cuvant.
Numai bine!
Anamariahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pare că suntem unici în lume... şi uite aşa ne facem noi cunoscuţi...

| Sarah15is a răspuns:

Nu acest cuvant nu este in limba franceza.