| javiga a întrebat:

Fanii naruto imi puteti spune si ce inseamna Hokage?, si daca Neji mai apare in naruto shippuden?
Funda

Răspuns Câştigător
| FaraIdeiDeNume a răspuns:

Hokage ( Satul Frunzei ), Kazekage (Satul Nisipului ), Mizukage (Satul apei, sau ploii mai corect spus ), Tsuchikage (Satul Pamantului) si Raikage ( Satul luminii, sau al fulgerului ) sunt, hai sa-i numim niste primari. Sunt 5 sate ascunse si fiecare are cate un reprezentant care se ocupa de lucrurile importante si au la sfarsit terminatia " kage ".
Hokage este reprezentantul satului ascuns frunza.
Neji va aparea in Naruto Shippuden, dar in episoadele viitoare, de peste aproximativ un an el va muri, inca nimeni nu stie daca va reinvia cumva happy.

5 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Hokage este cel care conduce Konoha, unul dintre cei 5 kage. Si da, Neji apare in Shippuuden.

| adriancraiescu a răspuns:

Hokage=Conducatorul satului Konoha(un fel de rege)...cam cum e Basescu pentru noihappy...Cat despre Neji e foarte posibil sa mai apara, de ce n-ar mai aparea?happy

| DarKnNNeS a răspuns:

Hokage inseamna "umbra focului " iar neji apare si in shippuden

| xGaby a răspuns:

Neji va muri din pacate uitete pe naruto manga ---> anime.kage.ro

| DarkAlpha a răspuns:

Hokage inseamna "umbra focului " iar neji apare si in shippuden (jonin).