| 0099 a întrebat:

Fierastraul se foloseste la croire sau decupare?laughing

Răspuns Câştigător
| AndreiGrigore a răspuns:

FUNDA PLSSS(ar fi prima mea funda ca nu am de mult contul )

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fierastraul de foloseste la taiat in nici un caz la decupat.decuparea se formeaza cu ajutorul unei unelte formata din doua lame alaturate adica foarfeca, pe cand taiatul se poate realiza cu o singura lama. Dupa procesul de croire(in cazul asta de trasare a unui desen)se poate realiza procesul de taiere cu ajutorul fierastraului si nu numai.

| Sooorin a răspuns:

La taiat unghiile big grin

| 0099 explică (pentru Sooorin):

Da da mersi laughing))))))))))))))))))))))) astept alt raspuns

| paulica2003 a răspuns:

Sa il putem taia pe 0099 in doua big grin

| AndreiGrigore a răspuns:

Ferastraul se foloseste la decupatul lemnului, stii can ai o scandura foarte groasa si vrei sa o tai in 2 folosesti ferastraul. funda?

| 0099 explică (pentru AndreiGrigore):

Mersi

| AndreiGrigore a răspuns (pentru 0099):

Te rog, FUNDA!