| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA DACA MA AJUTATI SI NU VA PROSTITI! CAT MAI MULTE RASPUNSURI!
Am o bicicleta DHS Climber cu 18 viteze si e foarte noua o am de 3 saptamani dar am mers cu ea afara doar 2 saptamani si acum a inceput sa scartaie urat.La inceput ii scartaiau franele din fata dar a trecut din cauza ca le-am uzat mai mult.Acum cand ma duc pe vreun drum denivelat sau cand ma ridic in picioare pe bitza sau cand apas mai tare pedala scoate un scatait enervant.Am observat ca daca invart pedala fara sa stau pe bitza nu scartaie deci scartaie cand e greutate pe sacaun. Eu am doar 38 kile am 12 ani deci nu sunt gras inca sunt cam slabutz...
LUATI IN VEDERE TOATE DETALIILE! VA IMPLOR ce poate sa fie? Acum mi-e frica sa mai ies cu ea afara deoarece nu-mi palce ca scartaie ...cand am cumparat-o mi-a zis ca o data la 6 luni trebuie dusa la un control da pana s-o duc la control vreau niste SFATURI!

CITITI TOT SI DUPAIA DATI UN RASPUNS!

3 răspunsuri:
| ElShaarawy a răspuns:

Ba mai usor cu Caps Lock angry Oricum nu are nimic.

| nextlevel999 a răspuns:

GRESEAZO,verifica cosercile e la pedalier.din 10 biciclete 3 au probleme cu pedalierul pentru ca sunt facute pe vapor sau made in garaj

| MaimoSH a răspuns:

Si eu am la fel scartaie de la telescop e dhs climber am mers cu ea pe camp si a scartait f tare n-ai ce sa-i faci