| anonim_4396 a întrebat:

Hai salut???? stim cu totii ca maine e ajunul craciunului, iar eu mi-as dori sa fac ceva prajituri/desert cu tematica de craciun???? deocamdata fac doar tiramisu, ca atata am in minte momentan)) nu as vrea niste retete de prajituri foarte sofisticate pentru ca nu am nici răbdare si nici multe ingrediente.)) (fara amidon ca am vazut multe retete cu el si n am timp sa ma duc sa iau) multuuu

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Poti face niste biscuiti simpli sau turta dulce pe care o decorezi.Sigur ai forme diverse cu tematica de Craciun prin bucatarie. Daca nu, poti improviza.De exemplu poti folosi un pahar rotund si faci reni, desenezi ochii si coarnele din ciocolata, iar pentru nas pui o bomboana.Am facut asa anul trecut, au fost tare apreciati.E super simplu si de efect, mai ales pentru copii.Gasesti idei infinite pe pinterest. Spor!

2 răspunsuri:
| Dragobeta a răspuns:

Turta dulce.

Dar de ce pui asa de multe semne de intrebare? Mai ales ca acolo nici nu e intrebare. De exemplu la salut, mergea semnul exclamarii.

| idkidkidkidk a răspuns (pentru Dragobeta):

Am pus emoji uri si in loc de ele se pun semnul intrebarii, pentru a nu se crea spam. mi-am dat seama dupa ce am postat intrebarea, multumesc