| MădăST a întrebat:

Hei! Cine imi zice si mie, se poate schimba (modifica s-ar putea zice) fizionomia fetei in PhotoShop? Am o poza care-mi place foarte mult si am iesit "stramba" la fata laughing Daca stie cineva sa-mi lase un tutorial de pe YouTube sau mai stiu eu ce laughing Mersi :* Funda

Răspuns Câştigător
| WestSid3 a răspuns:

Buna!
Ei bine, sa n-o lungesc de la inceput... nu stiu cum se face cu PhotoShop-ul, insa stiu ceva: ca n-ai mai fi "tu" daca ti-ai modifica fizionomia. Efectele sunt acceptate si de catre fotografi, insa daca vrei sa o modifici asa, ar insemna sa "modifici" felul in care esti tu de fapt. Niciunuia dintre noi nu cred ca i-ar placea sa se intalneasca pe strada cu o persoana a carei poze le-am vazut pe net si sa ne dam seama ca de fapt acea persoana nu e chiar asa "perfecta" cum am vazut-o si ca are mai multe defecte decat ne asteptam, ca are nasul mai mare, urechile mai clapauge sau are cosuri pe fata. Bineinteles ca in acel moment (daca tu l-ai vedea pe strada pe un baiat a carui poze le-ai vazut pe facebook si sa zicem ca ti s-a parut foarte dragut) n-ai mai avea aceeasi impresie ca cea pe care o aveai initial si ai ajunge la un sentiment de silă, pot sa zic.
In fine, nu trebuie sa iei in considerare postarea mea, daca nu te intereseaza, insa am tinut sa-ti spun pentru ca asta ar costa poate chiar viitoare prietenii.
Te sfatuiesc sa faci alta poza sau, daca poza ai facut-o intr-un loc anume si chiar nu iti place cu nici un chip, nu o posta.
Numai bine! happy

1 răspuns: