| TsutsaHippie a întrebat:

Hei hei >: Intrebare pentru cei care stiu bine engleza/germana.
Peste o saptamana merg in Austria si as avea nevoie de niste...intrebari/fraze mai indispensabile in germana sau engleza, preferabil ambele, corecte.
Gen: "Cat costa o sticla cu apa?" sau "Aveti o marime mai mica la bluza asta?", "Cat e ceasul?" chestii de genu...cat mai multe.
Daca puteti, scrieti si in germana si in engleza si traducerea in romana, dar nu de pe google translate. Mersii, dau funda. Sa fie cat mai multebatting eyelashes

4 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

Te duci la magazinele mai modeste (alea din fundaturile dintre gangurile de blocuri, sau din subteran) si spui doar atat, Wazzup dude, give me some weed. si faci si din degete asa http://i51.tinypic.com/24nn2tg.png clatinandu-le in fata si in spate.

| TsutsaHippie explică (pentru Reek54):

Ahahaa rolling on the floor) good one, dude smug

| Reek54 a răspuns:

Si nu mai ai nevoie sa intrebi nimic altceva, sau sa discuti, pentru ca toata vacanta ta acolo vei fi cam asa : http://3.bp.blogspot.com/......0511_n.jpg
Singurele discutii pe care le vei avea, vor fi cele de genul : mmmm, mmmm, give me moreee, mmm.

| dostoievski a răspuns:

How much is this water bottle? What's the clok? What's your name? Do you have less? How old are you? Where are you from? What's that? Can I help you? I want a chocolate! I can't because i will go home.Can you give me your phone number?