| Fluture a întrebat:

Hei. O ideea pentru o compunere cu titlul Furtuna, vara?batting eyelashes Mersii:*

5 răspunsuri:
| BrokenWings a răspuns:

Pai poti incepe asa: In luna lui cuptor toata natura e coplesita de caldura aromelor de flori, de ciripitul pasarilor ascunse prin codrii si de harmalaia oamenilor de la seceris. Cerul senin incepe a-si arata nori plumburii ce ameninta cu tunete si fulgere intreaga fire. Picuri mici incepura sa cada incetul cu incetul si intr-un singur minut, norii au inceput sa tranteasca stropi mari si fulgeratori de apa. O adiere usoara, dar racoroasa sufla picurii ageri. In lanuri, se vedeau oamenii ce fugeau spre casele lor. Lumini zgomotoase (fulgere) ies din norii ce domina acum tot cerul...

si vezi tu, mai bagi ceva vrajealalaughing)

| PredaAndrei a răspuns (pentru BrokenWings):

Super compunerea:O Ai imaginatie, bravo!

| lana a răspuns:

Intra aici si cauta :> http://www.compuneri.co.cc/

| vlad252001 a răspuns:

Este vara. Mingea de aur de pe bolta azurie este pe cerul senin.Vara albinele alearga din floare in floare cautand polen. Roua rece sta pe iarba verde, pasarile care parca vorbesc zboara in stoluri acoperiind vazduhul ca o patura imensa neagra, parfumul florilor te invaluie intr-o mireasma imbietoare.
Padurea te atrage prin culoarea ei precum a unui smarald, iar freamatul frunzelor te indeamna sa intri in padure, greieri care canta neobositi parca la vioara iti da o senzatie de liniste.
Vara taranii culeg recoltele bogate de pe camp, de dimineata pana seara. Altii doar acum planteaza roade ca sa le culeaga la toamna.
Animaleleincep inca de pe acum sa-si adune provizii pentru iarna cea rece care tine patru luni din noiembrie pana in februarie.
In anotimpul vara oamenii merg in concediu sa se relaxezela mare. Dimineata se plimba pe malul marii in timp ce rasare soarele iar dupa aceea stau la plaja sau se duc in apa sa inoate.
Tot in acest anotimp copiii se joaca pe afara jocuri precum : baba oarba, sar elastic se joaca fotbal si volei.
Mie imi place anotimpul vara pentru ca este cald si este o atmosfera care parca nu te-ar mai lasa sa intri in casa ci doar sa stai doar afara ca o frunza in bataia vantului.

| freshwap a răspuns:

Titlul furtuna nu e potrivit pentru o compunere e prea serios si nu vei avea destula imaginatie.