| liceu a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor.Pana cand incepe scoala as vrea sa cresc macar mai 5-10 cm. Ce sa fac? Mentionez ca practic sport.: Badminton. nu stiu daca badmintonu te ajuta sa sa cresti putin. in fine. nu stiti ce ar trebui sa mananc sau ce exerciti sa fac, dar care le-as putea gasi pe net pentru a vedea cum se fac.
P.S. nu vreau raspunsuri gen: Nu ai cum sa te inalti asa repede...
Funda pentru raspunsul care da roade
Ms

15 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Poate nu vrei tu raspunsuri de genul dar chiar e imposibil.
De fapt e imposibil sa incerci sa te inalti decat o faci natural.
Nici un sport, nici o dieta, nimic nu te ajuta sa te inalti, oasesle noaste sunt "setate" sa creasca pana la o anumita lungime, asta nu poti schimba, adica daca genetic tie iti e dat sa ai 1.70 atunci atat o sa ai, nu mai mult.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai chiar nu ai cum sa te inalti 10 cm in 3 saptamani. Cresti 10 cm intr un an poate. in 3 saptamani doar daca porti tocuri

| Anutza_Ana_1996 a răspuns:

Pai joaca cat mai mult volei sau Basket si stai agatata de o bara fara sa atingi cu picioarele pamantul. Asta imi zicea si mie profesoara de sport ca sa ma inalt. Numai ca nu vei avea rezultate chiar asa de rapid.

| mihaelaavirvarei a răspuns:

Un anumit regim de mancare nu te va ajuta sa cresti, cum au spus si ceilalti, incearca baschet, inot sau voleyball.

| Paulhd98 a răspuns:

Du-te la inot

| liceu explică (pentru Paulhd98):

Am fost si nimic. Alceva? ceva din ce am scris eu la itrebare

| Paulhd98 a răspuns:

Dar cat timp ai fost la inot?

| liceu explică (pentru Paulhd98):

2 luni

| Paulhd98 a răspuns (pentru liceu):

Putin mergi si tu 1 an si atunci... da cat de ''inalta'' esti?

| liceu explică (pentru Paulhd98):

Pai ultima oara cand mam masurat aveam 1.48....si am 13 ani...colegele mele is mult mai mari ca mine si mereu se gaseste vreuna sa zic ca ce mica is.

| Paulhd98 a răspuns (pentru liceu):

La 14 ani crestiwinking dar sa iti dai de acum cu crema de corp ca o sa iti iasa vergeturi daca nu ai pielea elastica.

| liceu explică (pentru Paulhd98):

Ce crema?

| Paulhd98 a răspuns (pentru liceu):

Crema pentru vergeturi (cu care se dau gravidele pe burta)

| Allwe a răspuns:

Apucate de baschet

| liceu explică (pentru Allwe):

In 3 saptamani nu mai apuc sa a inscriu...alceva?