| Voicu_Adeliina_1999 a întrebat:

Hei TPU, am nevoie de ajutor. Am Nokia Asha 3100 si vreau sa-mi pun parola la el. Chestia e ca inainte am mai avut o parola si am uitat-o si nu pot pune una noua fara cea veche.
Ma ajuta cineva, va roog?

2 răspunsuri:
| Lakrimytheînger a răspuns:

Dacă ai uitat parola de deblocare a ecranului (parola grafică sau cod PIN), observă că după câteva încercări nereuşite ţi se va cere să introduci datele contului Google. Dacă ai uitat care sunt datele de acces la cont Google, îţi recomandăm să restabileşti contul de la un computer şi apoi să-l accesezi de la telefon. Dacă însă nu ai definit nici un cont Google pe telefon, atunci unica soluţie este resoftarea telefonului. Te va ajuta doar resetarea. Doar ca in acest caz se restabileste telefonul la starea initiala (de parca e nou din cutie - din el se sterge totul). Pentru a face resetarea, scoti din telefon cartela sim, si la conectare selectezi apel de urgenta, unde formezi *983*987# si se va reseta telefonul. Succeswinking

| Voicu_Adeliina_1999 explică (pentru Lakrimytheînger):

Esti sigura ca merge apelul acela de urgenta?