| TurcoaicaTa a întrebat:

Ma intrebam daca imi puteti zice unde gasesc o imagine sau un site care imi arata notele la fluier.Am mare nevoie . Va rog, ajutati-ma! Dau fundita pentru raspunsul care ma ajuta happy Multumesc .

4 răspunsuri:
| alabalaportocala2011 a răspuns:

Cum te descurci cu cățelul?
Notele sunt aceleași.
Fluierele sunt instrumente muzicale populare ne standardizate și fiecare își face fluierul cum vrea el.
Dacă există și niște instrumente de muzică cultă, deci ceva standardizat, și reproductibil care să se numească tot fluier, atunci fiecărei găuri ar trebui să îi corespundă o anumită notă muzicală.

| TurcoaicaTa explică (pentru alabalaportocala2011):

Se simte foarte bine i-am facut vaccinurile si e mult mai jucaus si e foarte mancacios happy

Răspuns utilizator avertizat
Întrebări recente