| Byannkax3 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri triste, de dezamagire.
Pentru prietene, prieteni si iubit de ce nu! scuzati cererea dar asta simt acum.sad...

4 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Am vrut sa plang dar cineva mi-a furat lacrima, am vrut sa rad dar cineva mi-a furat zambetul, am vrut sa iubesc dar cineva mi-a furat inima, am vrut sa mor dar cineva mi-a furat curajul...

Intristarea e un lucru bun uneori, ne invata sa ne culegem cioburile inimii si sa le asamblam in asa fel incat a doua oara sa nu se mai sparga

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist

E trist sa te simti singur chiar si atunci cand esti inconjurat de oameni

Am invatat ca indiferent cat de mult suferi. Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta

De ce oare nu putem aprecia ceva in atunci cand il avem? De ce trebuie mereu sa pierdem acel lucru pentru a realiza cat de important este? Probabil pentru ca altfel, nu ar mai exista regretele...

Cel mai crud lucru e sa lasi pe cineva sa se indragosteasca de tine chiar daca stii ca nu ai de gand sa ii raspunzi la fel

Raman impacata cu gandul ca intr-o zi o sa-ti vina randul

Ce e o amintire? Nu e nimic! Nu o poti vedea, nu o poti auzi, nu o poti atinge... si totusi e atat de mare incat n-ai puterea de a o distruge sau a o uita

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| Dioxid a răspuns:

" adio!" e un cuvant care doare.

| AndreeaEmma a răspuns:

De ce sa plangi dupa el
Printesoo ridica sus capul ca-ti cad coroana!

Pune-te in locul celuilalt si vei fii mai dispus sa il intelegi.

Eu nu fur inimi, le primesc cadou!