| anonim_4396 a întrebat:

Heii! happy Stie cineva cum se face cu spalatul pe dinti cu sare si bicarbonat?big grin...nici eu nu stiu sigur cum sa-i ziclaughing

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @BrokenAngell!
Atât bicarbonatul de sodiu cât și sarea de bucătărie dar și zeama de lămâie albesc dinții. Umezeștu un pic periuța, presari bicarbonatul sau sarea de bucătărie grunjoasă pe ea și periezi dinții ca și cum te-ai fi spălat cu pastă de dinți. Sarea ajută nu doar la albirea dinților ci și la întărirea gingiei
Rezultatele de albire nu sunt spectaculoase, îți trebuie răbdare și consecvență, dar vei avea niște dinți foarte curați.
Mari succese și o seară cu zâmbet să ai!

2 răspunsuri:
| Ncl_9813 a răspuns:

Uzi putin periuta si pui bicarbonat pe ea si apoi te clatesti.

| Bebiix a răspuns:

Multumesc frumos IMPERIA!:*