| SwwaggBabee a întrebat:

Heii TPU, am si eu o intreabre. Si as vrea ca la aceasta intrebare sa nu raspundeti in bataie de joc. Colegele mele, se tot interesau pe net,si din carti,despre fantome. Si una dintre ele, a visat o mana care a luat-o deoparte si i-a spus sa nu se intereseze atata ca i sa piarda pe cineva drag. Ne-a povestit mie si la o prietena si noi am vrut sa mergem la niste persoane mai invarsta sa aflam ce vrea sa fie asta. Acea colega, a mai avut probleme de genul in familie...Noi ne-am facut tot felul de idei,ca sa merge nu stiu unde si bla bla bla. Nu conteaza asta. Ok,si azi mi-au spus ca amandoua au visat ca eu aveam un piaptan in mana si pieptanam un mormant, una dintre ele tineau o oglinda in mana, iar cealalta un elastic. Asta au visat ele...nu chiar cu aceleasi detalii la fel,dar aproximativ. (Nu au visat amandoua in aceeasi noapte). Deci, asta e cea ce mi-au povestit ele, nu stiu daca e adevarat sau nu. As vrea sa stiu daca o sa avem ceva probleme sau ceva.
Funda big grin P.s: Fara raspunsuri in bataie de joc. love struck

Răspuns Câştigător
| 13 a răspuns:

Nu o sa ai probleme. Au visat pentru ca in subconstientul lor s-a imprimiat ideea asta absurda a fantomelor.De aceea visezi urat daca te uiti la filme de groaza. Tu stii ca e un film dar o parte din subconstientul tau crede ca ce vezi se intampla cu adevarat in fata ta. Daca eu iti povestesc un vis foarte ciudat si tu te gandesti mult la ce ti-am povestit e o sansa foarte mare sa visezi ce ti-am zis eu pentru cu tu deja ti-ai imaginat si ti-ai creeat un mic film in subconstient din ce ti-am povestit eu.Deci nu te ingrijora ca nu patesti nimic.Dar sfatul meu e sa nu mai cititi prostii, pentru ca va umpleti mintea cu tot felul de fobii din astea ciudate si o sa visati urat si din alea. Sfatu meu e sa citit ceva frumos cum ar fi poezie sau filosofie. ^_^

18 răspunsuri:
| ZyReXe a răspuns:

Eh normal ca colegele tale au avut doar un cosmar se poate intampla la toate lumea mai sunt f f f rare coincidente cum ar fi ce vezi in vis sa se intample si in realitate dar cu totul alt mod doaar sa fie legat putin de vis.
Orkum fantomele nu EXISTA.
Dar spiritele existe si sunt peste tot.
Spiretele sunt spiretele oamenilor morti care nu au reusit sa vada "lumina" si sa ajunga in rai si au ramas blocate aici dar de fiecare data cand ceva sfant se intampla ele pot vedea lumina si nu mai raman blocate
Vb serios si nu spun de pe net ci spun din experienta

| yonutz63991 a răspuns (pentru ZyReXe):

Cum adica din experienta? O.o

| ZyReXe a răspuns (pentru yonutz63991):

Din experienta....am fost la un prieten nu cont in ce localitate si am iesit afara era frumos cald cerul foarte senin(vara) atunci am dormit la prietenul meu in urmatoarea zi am iesit pe afara sa ne plimbam nu stiu cum am adus vorba de chesti ciudate si din astea si mi-a povestit ca la vreun 1km de unde ne aflam eu un fel de cladire parasita si ca oamenii povestesc ca ar fi bantuita eu find smecher nu am crezut asa ceva si am mers direct acolo am ajuns acolo am intrat si cum am intrat am simti un frig de parca era iarna(afara era vara prin iuni a fost asta) mi s-a facut pielea de gaina am mers si prietenul meu a stat doar la usa nu a vrut sa vina ii era frica si eu sa ma dau mare am mers inainte si am intrat intr-o camera pe care erau tot felul de inscriptii ciudate pe pereti am intrat in ea si cum am intrat iar mi s-a facut pielea de gaina si in nici 10sec am VAZUT CU OCHII MEI CUM O PIATRA DIN FATA A FOST MISCATA DE PE JOS PE PERVAZU DE LA GEAM si de atunci nu am mai intrat acolo nici odata

| Vrajeeala a răspuns (pentru ZyReXe):

Cati oameni nebuni sunt pe lumea asta laughing
va lasa parintii sa va uitati la toate prostiile si a-ti luat-o razna.

| zahy a răspuns (pentru ZyReXe):

Poate a fost curentul... Dar sa stii ca se zice ca atunci cand este un fenomen sa zic asa ( fantome ) este o schimbare brusca de temperatura in frig. Dar asta se poate s'o simpti si din cauza emotilor frici cand iti este teama de multe ori se face pielea gaina te ia cu furnicaturi si frig.

| ZyReXe a răspuns (pentru Vrajeeala):

OMULE DE CAND M-AM NASCUT m-am uitat la un singur film de groaza si fenome stranii atat

| WedDye a răspuns:

Mai nu stiu cateodata subconstientul poate juca feste
Adica daca se gadeau numai la asta poate au si visat asa ceva... dar nu vad ce ar putea fi atat de rau sa te interesezi putin
Si eu cu prietenele mele ne uitam la Fenomene Strani pe Discovery si nu mi s-a intamplat nimic de genul
+ ai grija cateodata oameni pot exagera sau specula chesti care nu s-au intamplat cu adevarat...
Iti zic sa nu te mai gadesti asa mult la chesti din astea paranormale pentru ca cine stie ce se poate intampla si mai bine sa eviti happy kiss

| The0nly a răspuns:

Nu exista ma nici o fantoma! Ai vazut tu vreo data o fantoma? Ce sunteti asa puerili..nu va dati seama.

| Shatteredx a răspuns:

Cine-si cauta isi gaseste. Bravo, ati infuriat dracii si s-ar putea sa nu iasa bine pentru voi. Doar cineva cu o putere foarte mare poate invoca un spirit malefic, un popa normal nu are aceasta putere, putand sfarsi foarte rau. Este nevoie de ceva mai mult decat un popa ca sa tina in frau dracii, cei care sunt slabi si incearca acest lucru vor sfarsi posedati. In fine, v-ati cautat-o cu lumanarea. In schimb, puteati alege o cale mult mai simpla si mai rapida. Cititi Moliftele lui Ioan Gura de Aur daca intr-adevar vreti sa atrageti raul asupra voastra, insa nu v-as recomanda. Doar exorcistii au puterea de a citi acest lucru! Mergeti la preot!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate vor sa iti faca o farsa sa vada reactia ta, la prostia lor.
In caz ca visati rau cu adevarat. Eu zic ca inainte sa te culci sa privesti un desen animat, si nu mai visezi fantome si alte cimitire, spune-le asta si prietenelor tale.

| zahy a răspuns:

Asta se poate visa din cauza dorintei iar toate dorintele posibile subcostinetu nile da.La vrajitoare nu mergeti va manipuleaza multe vrajitoare aplica tactici vizuale a ochiului care raman tiparite si noaptea le visati. cele 2 poate au visat daca au fost la vrajitoare. Daca nu au fost la vrajitoare nu aveau cum sa viseze amandoua. Nici odata sa nu va mai ganditi la fatome sau sa va doriti sa le vedeti se vor arata in somn si asta pentru ca ati rugat subcostientul. Sa nu mai faceti greseli din astea seara si dimineata ganditi-va la lucruri frumoase atuncia subcostientu lucreaza cel mai bine si veti avea vise frumoase. O seara placuta

| zahy a răspuns:

Poate coincida visele atunci cand starea emotionala este foarte mare pentru 2 3... persoane atunci cand starea emotionala este foarte mare iar inainte de culcare este purtata o discutie acea discutie poate aparea in vis... probabil cele 2 colegeu au vorbit cum ar fi sa mori si la incheiere convorbiri au zis ca se duc sa se pieptane si asa s-a creat visu pentru amandoua, dar inaintea discutiei a fost o stare emotionala foarte mare.

| ParadiseCaroline a răspuns:

Pritenele tale isi bat joc de tine, nu mai fii atat de credulalaughing

| yonutz63991 a răspuns:

De multe ori visele arata opusul ce se va intampla(dar aici nu cred nimic )

| Vrajeeala a răspuns:

Aveti clar o problema.
eu zic sa mergi cat mai repede la un exorcist.
sunt sanse mari sa fii posedata.

| Vrajeeala a răspuns:

Nu-i asculta.
fugi repede la un exorcist.
cheama-l si sa-ti sfinteasca locuinta.

| 00Didi00 a răspuns:

Daca chiar este adevarat fie despre cine este vorba da inseamna moarte cuiva drag.Imi pare rau dar chestia este ca nu e o joaca si aveti grija..probabil ca nu s-a intamplat asta din senin si ca cineva poate are legaturi cu chestii de-astea..nu as vrea sa vorbesc prostii dar ce vi se intampla este destul de grav.sadOricum daca mai aveti nevoie de sfaturi imi spuneti...
Imi poti da funda daca consideri?happy

| Myha09 a răspuns:

Daca ele nu au facut chestia asta sa te sperie mi-se pare ceva curios.Eu cred in ceva de genu asta. Oricum bafta in continuare.