| nikol_8225 a întrebat:

Hello, a, si eu o intrebare:Cum pot sa invat sa merg din nou cu rolele? Spun din nou pentru ca la varsta de 7-8 ani(acum am 13 nenpliniti)mi-am rupt mana din cauza rolelor, mai bine zis m-am desechilibrat si am cazut in mana stanga si mama mi-a aruncat rolele acelea.Am gasit o pereche la tara la bunica dar sunt role cu 4 roti(2-n fata 2-n spate)[dar mi-e frica pentru ca am auzit ca se merge cel mai greu pe ele]sad. Partea naspa e ca mama nu mai vrea sa imi cumpere role pentru ca ii e frica sa nu-mi rup iar ceva(de data asta ar fi bine capulaughing glumeam). Va rog cat mai multe explicati.Multumesc anticipat! Funda! si voturi!

1 răspuns:
| ZuZzA4eVeR a răspuns:

Pai e mai greu pe cele cu 4 roti, cum ai sp si u. eu merg pe role de 9 ani si imi place foarte mult. nu e foarte greu desi la inceput ar fi bine sa exersezi pe un drum fara gropi si eventual sa te tii de ceva sau de cineva, pana inveti sa iti menti echilibrul. dupa c te obisnuiesti ai sa vezi c n-o sa mai vrei sa le dai jos din picioare. a si faptul c mama ta nu iti ia role nu-i o problema. ori strangi bani tu pentru role ori fa ce fac eu mereu nu vrea mama merg la tata(sau invers)rolling on the floor la mine merge mereu, sper c te-am ajutatbig grinbig grinbig grin