| Nothing1230 a întrebat:

Hey..Am 14 ani, m-am mai dat pe role dar acum 2 ani am căzut si mi-am rupt mana, apoi m-am mai urcat pe role, dar ma dau pe role mai rău decât un copil de 5 ani. Ce sa fac ca sa imi înving frica?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca zici ca te-ai dat pe role si te dai mai rau ca un copil de 5 ani, inseamna ca nu mai stii sa te dai bine si inca iti este frica sa nu se repete incidentul trecut. Eu zic sa iti iei un prieten de incredere care stie sa se dea pe role sau un parinte, sa te echipezi cu genuncherele, cotierele si chiestiile alea pentru maini, care seamana cu niste manusi fara degete(si casca daca vrei) si sa incepi de la 0, daca ma intelegi. Inveti din nou sa te dai pe role.

Si despre frica de a cadea din nou, iti spun ca atat timp cat esti echipat/echipata, nu poti sa te lovesti din nou.

Succes! Sper sa iti fie de folos raspunsul meuwinking. Funda?

2 răspunsuri:
| AliG a răspuns:

Motiveaza-te singur/a! Stii ca ai picat, ai o frica mare in tine, dar trebuie sa mergi mai departe. Nu lasa temerile interioare sa te domine, domina-le tu pe ele! Aminteste-ti cum si de ce ai cazut si ai grija sa nu mai repeti greseala. Fii optimist/a si lasa gandurile negative acasa.

| Nothing1230 explică:

Vă multumesc pentru sfaturi kiss