| anonim_4396 a întrebat:

Hey!
Alaltaieri mi-am luat o bicicleta de la un magazin Jaki si chiar nu pot sa-mi tin echilibrul pe ea daca nu ma tine cineva de sa.
Cum pot sa invat sa merg pe bicicleta fara sa ma tina nimeni?
Si mai vreau niste sfaturi pentru intretinerea bicicletei.

3 răspunsuri:
| 54ndy a răspuns:

Am învăţat să merg pe bicicletă în cel mult 30 min.Am pedalat de 3 ori am pus frână pe urmă am pedalat de 4 ori am pus frână şi tot aşa până mergi drept.E prostie aia cu ţine cornele drept şi uitate înainte.

| קคקยรђเςค a răspuns:

Exerseaza

| Horatiu1892 a răspuns:

Invatatul mersului pe bicicleta se face doar prin exercitiu. Eu am avut roti ajutatoare in prima faza, dar tata a vazut dupa un timp ca mai mult in aer stateau, deci eu mergeam ca si cum nu erau. Sunt convins ca pana la urma inveti, asa cum fac toti copiii. In legatura cu intretinerea: Incearca s-o tii in zone ferite de umezeala ca altfel rugineste, dar cel mai important e sa o folosesti daca o cumperi pentru ca altfel e ca si statul pe fotoliu, cu cat stai mai mult cu atat te ridici mai greu