| FataRebela98 a întrebat:

Hey! As vrea si eu niste povesti/legende de >groaza: Nu conteaza daca sunt reale sau ireale

DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Seepty a răspuns:

Intr-o seara am stat pana tarziu noaptea, iar cand m-am trezit imi trebuia o pereche de pantaloni scurti. eu stateam la casa bunicilor. cand am vrut sa intru in camera de alaturi ea era inchisa, era ciudat pentru ca eu nu am inchis-o iar parintii mei nu erau acasa, doar eu, bunica si sora mea de 4 ani.eu am deschis-o si mi-am luat perechea de pantaloni. m-am jucat cu sora mea pana la amiaza, pentru ca n-aveam ce face. la ora 14:00 am iesit afara si am luat cu mine o sticla cu apa. am intrat in casa si mi-am dat seama ca mi-am uitat sticla afara, dar, cand m-am uitat in camera sticla era acolo.n-am dat importanta acelei chesti, si m-am culcat.am visat ca, eram intr-o camera unde era o fata, care, parea mai mare decat mine cu 2 ani. ea s-a intors cu fata catre mine si mi-a spus sa am grija cu cine vorbesc si in cine ma incred. cand m-am trezit afara plouase iar peste casa mea era un curcubeu care se termina chiar in gradina mea. cand m-am dus si m-am uitat unde s-a terminat curcubeul, el disparuse, unde s-a terminat era o poza cu mine si cu acea fata. eu cred ca era sora mea, cea care este moarta.

FUNDA?

| FataRebela98 explică (pentru Seepty):

Mi-a placut foarte mult! Povestea asta este minunata, a lasat o urma de misterbig grin

2 răspunsuri:
| Ade25003 a răspuns:

Buna!
Era o zi de vara, era cald, am decis sa intru si eu pe google si sa caut ceva interesant.Intru pe un site cu pobesti de groaza "Spectrul Realitatii". Acolo vad o reclama ca se face o excursie destul de ieftina la o tabara din Cluj.Le-am spus parintilor ca vreau sa merg acolo si au fost deacord.Am observat ca inca cativa membri de pe acest site vor merge acolo, si eram foarte fericit.Ma rog, am ajuns in ziua cea mare, am ajuns aproape ultimul, dar pe toti pe care i-am vazut ii cunosteau.La acea tabara au mers:Eu,Andi,Bulina,Ale,Traian,Roby,Mihaela,Adry si Andrei.(Cei care au lasat comentariu la subiectul de la Altele sunt mentionati aici). Deci,am inceput a vorbi mult si tare,pai nu ne-am vazut nicioata.
Eu:Aleluiaaaaa! Am ajuns!
Andi:Iti imaginezi? Eu am plecat sa imi caut ceasul,se pare ca l-am scapat jos...
Roby:Mihaela, draga mea! Nu stiam ca arati asa bine!
Mihaela:Ma faci sa rosesc... Embarassed Deodata Bulina ma trage de umar si ma trage undeva, zicea ca a gasit o priveliste frumoasa, si m-a adus in spatele cabanei, unde Andi isi cauta ceasul.Era aplecata, deci va dati seama la ce ne uitam.
Bulina:Frumoasa priveliste nu?
Eubig grina, doarte.Totusi Andi isi dadu seama ca ne uitam la fundul ei.
Andi:Ceeeee dracu' va uitati la fundul meeeu? Las' ca vedeti voi! Andi lua in mana o bucata de lemn si incepu sa fuga dupa noi.
Andi:Waaaaa va omor perversilooor!
Eu:Bulina acum o sa muriiiim! Ne-am ascuns in atelierul vechi acre se afla pe acolo prin preajma.Am stins lumina, totus...
Bulina:Am scapat! Very Happy
Andibig grine cine ati scapat? Andi aprinse becul, era cu noi in atelier.
Eu si Bulina:AAAAAAAAAAA.Am iesit afara sa fugim, Bulina sa impiedicat de Ale (Alexandra).
Ale:Lasa-mi iubitul in pace!
Andi:Se uita la fundul meu!
Ale:E adevarat? Ma inseli cu Andi? Shocked Shocked
Bulina:Nu...doar ca...
Ale:Nesimtituleeee! Te omor eu intr-o zo, dar nu azi! Ale ii dadu o palma lui Bulina, apoi pleca.Andi incepu iar sa fuga dupa noi...Intr-e timp Adry Traian si Andrei vorbeau linistiti.
Andry:O doamne! Simt ca am un paianjen urias pe spate!
Traian:Esti paranoica!
Adry:Sincer, parca e tarantula! Mi-e frica!
Andrei:Cred ca e o frunza, doar stam langa copaci...
Adry:Si totusi nu e o frunza, se miscaaa! affraid
Traian:Ok, intoarcete...Adry se intoarse si pe spatele ei era un tarantula cat 2 palme.
Andrei si Traian:AAAAAAAAA! Traian ii dadu o palma paianjenului, si acesta zbura in tufisuri.
Adry:Ti-am spus eu! pale
Andreibig grine parca suntem in Amazonia, paianjeni giganti, dar scarbosi rau...Paianjenul se supara pe Andrei si arunca cu panza in el.
Traian:Mda...
Andi:Muhahahahaaaaaa, totusi v-ati invatat lectia sa nu va uitati la fundul meu.Sa nu o faceti, NICIODATA! Evil or Very Mad
Eu si Bulina:Ok...Nou 2 eram plini de vanatai, dupa ce Andi ne arse 4 lemne fiecaruia in fata si pe spate... Spre seara Roby a avut ideea sa facem o incantatie a unui spirit, eram toti de acord, desi ne temeam.
Mihaela:Si pe cine chemam?
Roby:Chemam spiritul care bantuie locul asta.Deobicei ele batuie locurile parasite doar daca sunt chemate, iar noi vom vedea daca e mit sau realitate.
Ale:Eu ma tem putin...
Mihaela:Lasa draga mea prietena, totul o sa fie bine, nu cred ca patim ceva...Pana la urma Roby ne-a aratat incantatia.Era cel mai mare si era responsabil de noi toti, ce bine.Ne-am apucat de maini, incepeam sa rostim incantatia...