| popalexandra1234 a întrebat:

Hey.Dati-mi va rog niste idei ce sa fac in vacanta De mult timp am asteptat-o si acum nu stiu ce sa fac.Nu prea pot sa ies prin oras pentru ca sunt la vreo 20 km de el.Stau la casa.Ce as putea sa fac? Am la dispozitie vreo 80 de zile sa ma distrez si eu nu stiu ce sa fac.P.S:Vreau sa ma destind putin si sa uit de faptul ca sunt departe de persoana iubita.Pls help. FUNDA sad

Răspuns Câştigător
| aandraa98 a răspuns:

Din nefericire am aceeasi problema.Dar totusi incerc sa o depasesc si sa ma bucur de vacanta. Acum e momentul cand poti sta la calculator cat vrei, sa urmarest emisiunile preferate la TV, sa stai cu prietenii, sa gatesti ceva bun cum ar fi o prajitura (poti cauta retete simple pe internet), sa stai cu familia si sa iti ajuti parintii la treaba si chiar sa mergeti la piscina, sa stai la soare pe o patura cu prietena ce mai buna si sa ascultati muzica, sa mancati dulciuri, sa discutati ca intre fete, sa va faceti unghiile si alte lucruri care va fac placere. Ai putea chiar sa citesti o carte daca iti place sau sa te uiti la un fim. Bucurate de vacanta ca vei regreta cand se va terminawinkingSper ca te am ajutat:*

| popalexandra1234 explică (pentru aandraa98):

Mersi mult pentru idei..ma bucur ca nu sunt singura in aceasta situatie pentru ca ma gandeam "doamne am innebunit?". adica e vacanta de vara si trebuie sa profitam cu totii.TE PUP :*

| aandraa98 a răspuns (pentru popalexandra1234):

Cu placere si ma bucur ca te-am ajutat, cum spuneai trebuie sa profitam cu totii de vacanta. Deci sper ca amandoua sa iesim din aceasta problema si sa ne distram cat de mult putem. Multumesc pentru fundita. Pupici:*:*

13 răspunsuri:
| Zoey112 a răspuns:

Citeste carti
scrie o carte pe care poti sa o publici pe wattpad.com
cheama prieteni la tine
uitate la animeuri(daca vrei idei spune-mi)
raspunde la intrebari pe TPU
da o petrecere in pijamale
mergi la picnic
dormi in cort in gradina (daca stai la casa)
gateste (daca nu sti, e timpul sa inveti )
alte idei nu mai am happy

| MiculFaraon a răspuns:

Buna Alexandra!
Ai o gramada de lucruri de facut.
Poti chema o prietena buna la tine sa vorbesti cu ea.
Poti sta pe facebook sa vezi ce au mai postat prietenii.
Poti merge cu prietenii la un gratar.
Daca stai la casa poti lua o carte si sa o citeste in aer liber.
Poti incerca diferite retete de mancare.
Te poti apuca de unele jocuri online cum ar fi Sims.
Te mai poti uita la televizor.
Iti poti face un prieten care poti vorbii cu el la telefon si sa iesi cu el la plimbare.
Ai multe de facut.
Pa-pa, sper ca te-am ajutat!

| Fluffy69 a răspuns:

Pai, nu stiu...si eu stau la sat dar ma intalnesc cu prietenii prin parcuri etc. Citeste ceva, dar nu te asigur ca te vei distra, viziteaza locuri noi, de obicei prietenii te fac sa te simti bine. Sper ca te-am ajutat! :*

| Erica33 a răspuns:

O rahat! ce ar fi sa va adunati mai multi si sa va bateti cu apa sau sa va pictati pe fata si ce ar fi daca ati face un concurs de fotografie sau de desenseu sa va construiti o casa in copac unde se va adunati oti

| xAnda a răspuns:

De ce nu inveti sa canti la un instrument? Sunt cursuri online o gramada (cel putin daca vrei sa inveti sa canti la chitara) si sunt sigura ca asta o sa te faca sa uiti un pic de lume si sa te si distrezi invatat. Daca nu, cum stai cu scrisul? Poti oricand sa incepi sa scrii chiar tu o carte, nu doar sa citesti ce au scris altii! Bafta

| popalexandra1234 explică (pentru xAnda):

As vrea sa invat sa cant la chitara dar din pacate nu am una si sa cumpar e cam scumpa.dar cred ca o sa primesc de craciun big grin. Totusi o sa cant din voce ca asta iubesc sa fac si nici nu costa...mersi oricum :*

| RIP a răspuns:

Ai putea sa te duci la mare sau sa te duci cu prieteni la iarba verde cu cortul cateva zile sau sa te duci daca ai rulota la busteni ca este un loc unde te poti duce cu rulota toata vara

| popalexandra1234 explică (pentru RIP):

Sunt niste idei foarte bune dar totusi nu prea pot sa merg des la mare, munte, pentru asta iti cam trebuie bani.Si abia am venit dintr-o mica excursie si nu prea pot sa plec curand ...multumesc mult oricum happy

| Alle321 a răspuns:

Uite aici niste idei
1. Mergi la picnic
2. Udati-va cu apa
3. Desenează
4. Uita-te la un serial cu episoade multe
5. Fa un castel din carti
6. Fa-ti ungile cu oja/lac.
7. Joaca-te pe calculator
8. Uita-te lq poze vechi cu tine
9. Uita-te pe Youtube la Tequila 1428, Doza de has, 10lucruri.
10. Fa un colaj cu poze vechi cu tine
Funda? :8

| elonora92 a răspuns:

Buna alexandra,ai putea sa citesti ceva,sa pleci cu ai tai undeva:la mare,la munte,la padure oriunde cu ai tai,sau cheama-ti prietenii la tine,presupun ca ai prieteni prin zona deci cheama-i la un joc de carti,bataie cu apa,la un tenis orice,poti sa iti instalezi jocuri pe calculator(sims,amnesia, silent hill, warcraff, worms etc), sa te uiti la filme(http://www.cinemagia.ro/filme-comedie/2012/ ), sa suni pers necunoscute si sa te distrezi pe seama lor(0788612499)nu o lua ca atare, e doar un sfat, iar in legatura cu persoana iubita, stai linistita ca totu o sa fie bine si eu am trecut peste 2 veri departe de respectivu si a fost ok, sper ca te-am ajutat putin. papa

| popalexandra1234 explică (pentru elonora92):

Multumesc pentru idei...si imi place idea cu sunatul cu nr ascuns..am m-ai facut asta.:*