| Ale07 a întrebat:

HEY TPU! Am 15 ani si stau cam la tara,intr-o comuna... As vrea sa economisesc niste bani sau sa imi fac asa un job,o meserie de vara sau si in timpul scolii,care sa imi dea si niste bani deoarece m-am saturat sa le tot cer parintilor bani pentru aia,aia si cealalta si toate chestiile... Ce credeti ca as putea face? Si va rog seriozitate, si nu veniti cu propuneri de genul : Plimba cainele vecinului laughing)

7 răspunsuri:
| trisoru a răspuns:

Cam tarziu, bafta oricum....vara a trecut, puteai lucra pe terase chiar daca ai 15 ani, eu zic totusi sa mai astepti ca altii stau la 20 pe capu' lor

Răspuns utilizator avertizat
| betty678 a răspuns:

Ai putae imparte pliante de la supermarketuri, ai putea sa te angajezi la o terasa, la un restaurant, ai putea sa te bagi la o afacere pe net(se gasesc de toate pe net ca job) si incearca sa faci cumva ceeea ce te-ar putea relaxa nu ceva greu si obositor.

| onlyagirl a răspuns:

Poti sa incerci sa fii reprezentant al unei firme.sa iti dau exemplu: avon, oriflame, ebijou, lady's, etc...nu o sa castigi pentru inceput cine stie ce, dar o sa progresezi.incearca! o sa stai acasa si o sa ai niste banuti ai tai big grin succes
!

| Ale07 explică (pentru onlyagirl):

Am fost la Avon, dar am avut niste probleme din cauza asta si parintii nu imi mai dau voie sa fiu reprezentant la nicio firma. big grin sad Alte idei?big grin

| onlyagirl a răspuns (pentru Ale07):

Cumpara margelute, chestii si uita-te la tutoriale pe net si confectioneaza accesorii happy

| Ale07 explică:

Dau funda!