| DeliaSteffy a întrebat:

HEY TPU` am o intrebare... ce inseamna :
Predare personală
Servicii curierat

Vreau sa imi comand ceva si m-a pus sa bifez... funda cine imi zice

8 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Predarea personala e cand te intalnesti cu persoana respectiva.
Servicii curierat inseamna ca persoana respectiva iti va trimite produsul prin curier (o masina va veni la tine acasa si iti va lua in jur de 20 de lei)

| marcela290 a răspuns:

Predare personala inseamna ca pachetul pe care l-ai comandat ti se va aduce la tine acasa si inmanat de catre cei de la curier

| nosferatu a răspuns:

Iti aduce personal produsul comandat o firma de curierat.

| nosferatu a răspuns:

Adica primesti produsul personal printr o firma de curierat.

| Drahia a răspuns:

Predrae personala e atunci cand te intalnesti cu persoana respectiva si iti da coletul
Curierat e prin curier rapid, adica il trimite de la ea cu o dubita simpaticahappy
Cred ca curieratul costa mai multhappy

| DeliaSteffy explică (pentru Drahia):

Vine la usa la mine nu?

| Drahia a răspuns (pentru DeliaSteffy):

Pai trebuie sa dai un nr de tel si te suna sa cobori jos daca stau la bloc sau sa iesi in fata caseihappy

| Coralinee a răspuns:

Adica coletul va veni printr-un curier, probabil la domiciliul tau, sau lal oficiul postal de care apartii, si va fi inmanat doar celui care l-a comandat, pe baza unui act