| Teddy_6960 a întrebat:

am o intrebare urgenta! Cum fac daca am un joc in WinRar si vreau sa pun icoana cu jocul pe dekstop? Pt ca daca dau copy si paste si dupa aia dau click pe icoana imi scrie nu stiu ce... FUNDA +VOT

4 răspunsuri:
| FoarteLetargic a răspuns:

Dai click dreapta->send thirodesktop
Funda?happy

| andrei95 a răspuns:

Daca te referi dupa ce dezargivezi fisieru de duci acolo unde l-ai dezarhivat si apoi dai click dreapta pe "iconita" si dai "create shortcut" apoi muti scurtatura pe desktop

| Sebby a răspuns:

Click dreapta - extract file happy. Succes

| yocosmin a răspuns:

Nu poti, trebuie sa extragi jocul. Cum faci asta?:

1.Click dreapta pe arhiva

2.Selectezi Extract Here(daca vrei sa se extraga in acel loc) sau Extract to(si alegi tu destinatia)

3.Intri apoi in folderul unde s-a dezarhivat jocul

4.Cauti icoana jocului

5.Click dreapta pe ea

6.Selectezi Send To / Desktop

Si gata, ai "icoana"(sper ca folosesc corect) pe desktop.

Funda?