| Alabala77 a întrebat:

Salut,am o problema cu copy/paste sau sa mut un obiect [o icoana de pe deskop] unde vreau eu.Am windows xp.Nu stiu ce sa fac ca sa pot copya si sa dau paste sau sa mut obiectul unde vreau.Astept pareri! Multumesc + dau funda.

6 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Nu sunt sigura ca am inteles care e problema, nu stii cum se face ori stii, dar nu te lasa sa faci asta?
Daca dai click dreapta pe ecran iti apare un meniu... poate ai selectat acolo la view "auto arrange" si de asta nu-ti permite.

| Alabala77 explică (pentru Kaℓi):

Da.,nu imi permine deloc sa mut o icoana sau sa o copii undeva.Cred ca este de la windows.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.De exemplu daca vrei sa muti(copii) o icoana de pe dsktop undeva, pui sageata pe icoana care vrei sa o muti si dai click din partea dreapta.Din fereastra aia dai click pe copy. Apoi te duci un de vrei sa copii acea iconitaa dai din nou click din partea dreapta si apoi pe paste.va incepe copierea daca e fisier mai mare. Daca e fisierul e mai mic, se copie imediat.Asa poti face cu orice, muzica, album, film sau orice vrei.
A doua solutie este sa deschizi acea pagina unde vrei sa se copie un album de muzica cu melodii mai multe.Lasi pagina aia deschisa,apoi te duci la lista cu melodii,dai click din stanga (apesi pe stanga si nu mai dai drumul), derulezi in jos pana se albastreste toate melodiile, apoi click pe dreapta, copy, ted uci unde vrei sa fie copiate si din click dreapta alegi paste.va incepe copierea melodiilor.Bineinteles ca dupa copiere daca nu vrei sa le mai ai de unde ai copiat, le stergi.Si raman cele copiate unde ai vrut tu.

| miTzuliK93 a răspuns:

CTRL+C pe fisier / folder -> CTRL+V in locatia respectiva dorita unde vrei sa copii acel fisier / folder.

| marin81 a răspuns:

Simplu, tii apasat click stanga pe icoana respectiva si o muti unde vrei pe desktop, fara a lasa clickul

| Miree a răspuns:

Dacă doreşti să îl muţi, dai click pe el şi ţi apăsat şi " deplasezi " mouse-ul... Dacă vrei prin copy/paste dai click dreapta pe ce vrei să muţi, după dai copy şi unde vrei să-l muţi dai click dreapta şi apoi paste!