| B3b3lusha_4233 a întrebat:

Hey` TPU happy :*! am si eu o intrebarebig grin! am telefon cu touchscreen lg k501 si am o folie d protectie pe ecran dar se vede ff urat :-s! si mi`o zis cineva ca nu`i bine sa o tin pe ecran ca se strica si mai rau` :-s! ce sa fac sa o tin sau s`o dau jos`big grin! si ce as putea face sa nu zgarie ecranu` big grinbig grin! funditalove struck!

Răspuns Câştigător
| Geo;xLuw ~MJ~ a răspuns:

Hey thinking pai ce sa zic 1 ie bine sa o ti ca til protejeze de zgriaturi sh 2 ie bine sa o dau ca se vede mai clar dar risti tongue acum nu stiu eu am dato jos dar iti recomand husatongue

6 răspunsuri:
| G a răspuns:

O dai jos. ca sa eviti sa se zgarie ecranul iti iei husa la telefon, si cand umbli cu el sa fii atenta sa nu izbesti cu unghiile in el si sa nu folosesti obiecte ascutite pe post de stilou (sau cum s-o numi betisorul ala).

| Lollidella a răspuns:

Pai daca nu`ti place da`o jos :D si poarta telefonul intr-o husa ca sa nu se zgarie :)
ceva de genul
http://telefonultau.eu/products/LG-LeatherCase-CCL%252d240-black.html

| FulgerMQ a răspuns:

Salut!
pai folia aia e anume pentru a proteja ecranul de zgarieturi, urme de degete, eu zic sa o lasi ca nu se strica nimic. Funda?

| alysk84ever14_6997 a răspuns:

Pai.in primul rand daca o sa lasi folia pe ecran nu o sa se zgarie fiidca e protejat... iar daca dai folia jos.(intr-adevar se vede mai bine) dar se va zgaria mai repede...asa ca e alegerea ta!

sper ca te-am ajutat

| Steefann a răspuns:

Salut! cel care ti-a spus in legatura cu folia de protectie e total eronat.Pentru a mentine ecranul in stare perfecta inti recomand sa-ti achizitionezi o husa dedicata modelului pe care il detii sau sa-ti achizitionezi alta folie de protectie! Sper ca ti-am fost de ajutor!

| AnonimaNo.1 a răspuns:

Buna happy!

Pai.eu zic sa o dai jos`, dar asta nu inseamna ca trebuie sa-l lasi fara folie pentru. ca dp e mai rau! daca ai o folie de rezerva, schimb`o, daca nu. poti sa-ti cumperi una. numai nu-l tine farawinking. pana iti cumperi alta mai las`o p aia care o ai happy big grin.
Succes! :*`.