| BLURREDLINES a întrebat:

Ce este Bloody Mary? E vreun film sau ceva adevarat?

Răspuns Câştigător
| Alina1209 a răspuns:

Egenda1 : era o fata de 13 ani a murit arsa de vie. daca o invoci trebuie sa fii undeva cu foc (la un gratar) laughing si cica iti apare in foc

legenda2: ca a fost o mireasa tongue cel cu care trebuai sa se casatoreasca nu a venit la nunta. ea s-a dus si l-a cautat si l-a omorat (nu mai stiu cum). atunci cand o invoci trebuie sa fii in fata unei oglinzi si cand ti se arata este intr-o rochie de mireasa si plinda de sange.cica te zgarie pe gat si mori laughing

legenda3: era o fata de 17 ani are era ff bolnava(o boala contagioasa) tatal sau care era medic a fazut ca nu mai are suflate si a hotarat sa o ingroape. i-a legat de mana o franghie legata de un clopotel(clopotelul era pe niste chestii, sus). a doua zi dimineata tata ei a vazut ca u mai era la locul lui(clopotelul) si-a dat seama ca a ongropat-o de vie.cand a dezgropat-o a gasit-o plina de sange si unghiile ei erau lipite de capacul sicriului.cand ti se arata(intr-o oglinda) auzi un clopotel

oricum a fost un film cu o tipa care a fost violata parca si ucisa de niste colegi de liceu(la faimoasele petreceri de absolvire americane)si ca peste ani niste fete au invoca-to in gluma si ea s-a intors sa se razbune ceva de genu'

Stai ca si caut : http://www.youtube.com/watch?v=vutXIidIA-w

...deci e o fantoma :) sunt legende si uite`te la clipul de mai sus :)

Fundita?:D

16 răspunsuri:
| Doddel a răspuns:

Bloody Mary stiu ca este un cocktail.

| ĐoarUnPunctuleţ a răspuns:

Este o legenda cu o femeie care apare in oglinda cand faci un ritual si cica te omoara.[cauta legenda p googlebig grinbig grin]... funda?puppy dog eyespuppy dog eyes

| yoyodedeea a răspuns:

E o poveste mai veche.reala sau nu asta nu stiu si nu stau sa verific acum. daca ma tine memoria fusese ingropata in nu stiu ce conditii. tasu parca o ingropasa s facuse in asa fel incat daca se trezea sa auda un clopotel si s-o dezgroape. s-a "trezit". treaba cu clopotelu n-a mai functionat.si cand au dezgropat-o capacul cosciugului era plin de sange de la cat daduse cu mainile in capac... oricum cauta pe google.sigur o sa gasestidestule chestiibig grin
bloody mary mai e si cocktailtongue

| yoyodedeea a răspuns:

Iii. s-au afisat si raspunsurile. de legenda 3 de la @AnNelise ziceambig grin

Răspuns utilizator avertizat
| Mélancolie a răspuns:

Bloody Mary este o fantoma care iti apare in oglinda daca ii pronunti numele de 3 ori dar eu am auzit ca in acel timp trebuie sa te si invarti de 3 ori in timp ce ii rostesti numele happy. [oricum eu nu cred ca e adevarata chestia asta oh go on. dar nici nu ma tenteaza sa incerc laughing :-s]

| rapidist a răspuns:

Bloody mary este un film dupa cum iti spun si ceilalti dar este si un coctail din votca, suc de rosii si alte chestii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu am incercat chestia asta si am vazut in oglinda o fata cu parul negru si nu am vazut-o bine ca am fugit si de atunci nu mai sunt acelasi om mi-e frica si cand vorbesc despre asta.

| BeeZsiAtat a răspuns:

Deci Bloody Mary in primul rand este o legenda. S-a facut un film dupa aceasta legenda.Nu este nimic real crede-ma. O prietena de-a mea a incercat sa o invoce acum 2 luni si inca este in viata laughing

| Mastacan_David_1986 a răspuns:

Maria I (engleză Mary I) (n. 18 februarie 1516 – d. 17 noiembrie 1558), cunoscută și sub numele de Maria Tudor, a fost regina Angliei și regina Irlandei din 6 iulie 1553 (de facto) sau 19 iulie 1553 (de jure) până la moartea sa în 17 noiembrie 1558.

Maria a fost al patrulea monarh al dinastiei Tudor, după regina neîncoronată Lady Jane Grey și predecesoare a reginei Elisabeta I. Este în principal cunoscută pentru scurta reinstaurare în Anglia a catolicismului. Până la sfârșitul domniei, Maria I a executat aproximativ trei sute de opozanți religioși; drept urmare a primit porecla de Bloody Mary (Maria cea sângeroasă).

| AcelashhEdy a răspuns (pentru Mastacan_David_1986):

Doamne ce porcarie. AUZI Regina Angliei. laughing)

| Pana_Maria_2000 a răspuns:

Bloody mary este o femeie care a murit in ziua nunti ei. se zice ca ea a murit in rochie de mireasa si ii apare oricarui om care face una cunumit ritual :
1 trebuie sa zici bloody mary bloody mary bloody mary
2 mary vino la mine mary vino al mine mary vino al mine de 9 ori
3 eu ti-am omorat fiul eu ti-am omorat fiul de 9 ori
4 bloody mary de 3 ori

cuvintele de sus trebuie sa le zici noaptea la ora 24 ( 12 noaptea (00:00)) singur in casa si sa ai luminile stinse in toata casa. trebuie sa te uiti intes intr-o oglinda de fiecare daca candzici unui din cuvintel de sus...mai trebuie sa ai si 3 sau 9 lumanari pe langa tine...

si bloody mary mai este si o bautura. bloody inseamna suc de rosii si mary inseaman coniac

| Edward1997 a răspuns:

Daca Bloody Mary ar fi fost reala si ar ucide oameni, iti dai seama ca ar fi subiect pentru stiri, ca fantoma a ucis un om? Dar crede-ma, sunt atatia oameni care au incercat jocul "Bloody Mary" si nu li s-a intamplat nimicwinking. Sunt doar povesti, ca sa stam cu lumina aprinsa si sa platim curentu de ne sar capacele. Asa ceva nu existawinking.

| AcelashhEdy a răspuns (pentru Edward1997):

Pai daca au incercact aia prin alte tari,,, ma rog... cum era sa apara si in Romania? :? daca cineva a incercat asta si a murit parintii lui/ei/ele si altele crezi ca voia sa apara in toata lumea k fata/baiatul ei/lor a murit in baie? Lol laughing

| betty02 a răspuns:

Bloody Mary este o fantomă sau vrăjitoare ce face parte din folclorul din Vest. Legenda spune că ea apare în oglindă atunci când numele ei este rostit de trei ori (sau câteodată de mai multe ori, depinzând de versiunea poveștii), deseori acest ritual fiind făcut la petreceri sau ca parte dintr-un joc. Se mai spune ca deseori, cand o invoci te poate rani grav sau chiar sa te omoare. Asta depinde de persoana care o invoca. Legenda spune ca Mary era singura la parinti, tatal ei fiind doctor.Intr-o noapte a gasit-o cu ochii deschisi si, cica, fara sa respire( moarta).La miezul noptii a sapat o gropa in gradina a pus-o pe Mary in cosciug si a ingropat-o in cosciug punanad o sfoara da care la suparafat a prins un clopot iar sfoara de un bat infipt in pamant.A prins clopotul ca daca cumva Mary era vie sa traga de franghie, clopotul sa sune iar tatal sau sa vina si sa o dezgroape.Mamaei a stat pe mormant si a plans in contiuu.Docturul, si-a dat seama ca o sa inghete asa ca a injectat-o cu somnifere, ea a adormit pe loc asa ca a dus-o in casa.Mary a tras de sfoara si clopotul a inceput sa bata dar nimeni nu a auzit-o.De dimineata cand tatal ei s-a dus la mormantul ei din curte a vazut batul cu clopot daramat a inceput sa sape cand a deschis cosciugul Mary era moarta si avea mainile pline de sange dar, nu mai avea unghii, ele era prinse de capacul cosciugului pe interior. rolling on the floor(este adevarat nu am incercat si nici nu o sa incerclaughing niciodata)