| iceblack a întrebat:

ce inseamna troll face?

Răspuns Câştigător
| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

Buna!

Troll(en.)-revenire dar nu cred ca la asta te referi.
Daca te referi la Troll Face de pe facebook, adica asta:

http://www.ordinaryresponse.com/wp-content/uploads/2012/04/trollface.png

definitia este alta si anume :

Troll-monstru mistic cu trasaturi aspre si conturate cu duritate care avea puterea mistica de a se marii.

Uite aici o imagine cu un troll adevarat(aproapa adevarat):

http://www.google.ro/......tp?/imgres

Deci Face troll este inspirata din chipul trolilor adevarati.

Sper ca te-am ajutat! :x

15 răspunsuri:
| Wilder a răspuns:

*facepalm* Troli din povesti? Trollface de pe 9gag? DAFUQ bros :|

1. Trollface e o expresie faciala pe care o faci cand iti bati joc de cineva

2. Nu este luata de pe 9gag sau Memecenter sau alte rahaturi

3. Daca stii o farama de engleza poti afla aci tot: http://nbnl.globalwhelming.com/2011/04/02/troll-face-origin-creator-whynne/

| iceblack explică (pentru Wilder):

Ehhee. de unde atita englezawinking Ms oricumwinking

| NoShit a răspuns:

Imaginează-ţi o faţă de trol.
ai reuşit?
ei, bravo, aia e troll face.
şi ăla de care zice colegul de deasupra mea, mai exact.

| iceblack explică (pentru anonim_4396):

Pai da ce inseamna?

| anonim_4396 a răspuns (pentru iceblack):

"Troll face" se presupune a fi o expresie facială, pe care o foloseşti când eşti sarcastic.

| iceblack explică (pentru anonim_4396):

Da shii asta sarcastic sh faciala?

| NoShit a răspuns (pentru iceblack):

înseamna ce vrei tu să însemne. o, god, eşti la real, dragă, n-ai imaginaţie?
o faţă de un tip inteligent care râde de tine, adică te trollează. rolling on the floor
ma simt penibil explicând asta. Stai mai mult pe 9gag.com şi-o să înţelegi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru iceblack):

Prima oară să-mi explici tu mie ce înseamnă "sh" că nu am mai auzit. Apoi, caută şi tu aici ce nu ştii, e penibil:

http://dexonline.ro/

Răspuns utilizator avertizat
| AnneAna a răspuns:

Doamne... troll face nu e din nici o poveste! este de pe 9gag (9gag.com) si cum a zis si NoShit este atunci cand iti bati joc te alti... sau ii pacalesti- atunci ei devin trolled