| naomica2015 a întrebat:

Cea mai buna prietena a mea este pedepsită așa că nu poate ieși afară iar eu sunt nevoită să stau în casă pentru că nu este nici un copil nu poate ieși. Ce pot face eu în casa? Vreau idei care sa nu conțină cuvinte ca de exemplu"ciitit" "învățat" "scris"

Răspuns Câştigător
| SodaDancer a răspuns:

Bună ziua, ați încercat să nu faceți nimic? happy
Sau dacă nu doriți și aveți un PC, o tabletă sau un telefon la dispoziție descărcați-vă jocuri.

Dacă nu dispuneți nici de aceste lucruri încercați să faceți treaba prin casă, va fi de folos happy.

Încercați doar să citiți, aparent poate părea banal, dar sigur vă va da o ocupație. Aveți nevoie de o carte bună, asta e tot. La un moment dat tot va trebui să citiți, iar dacă nu veți face acest lucru veți ajunge un om incult. Când veți avea copii sau nepoți o să vă întrebe și dvs. o să răspundeți cu „nu știu". Încercați de acum, de când sunteți mic(ă) și nu o să regretați happy.

Și iarăși spun ce ați zis să nu spun, puteți să încercați să faceți exerciții de scris. Transcrieți text dintr-o carte pe o foaie și puteți exersa:
- viteza
- caligrafia
- ortografia
- atenția
Și vă va ajuta și pentru școală! happy Indiferent de cât de banal este textul puteți să îl transcrieți, merită, aveți nevoie și de asta.
Îmi pare rău, dar m-ați atras foarte tare cu acele 3 cuvinte minunate: „citit", „învățat", „scris".

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si cu ce te deranjeaza exemplele dintre ghilimele date de tine? Ce vrei altceva? Sex? Daca ai teme de vacanta ocupa-te de ele. Ca ai sa te ingramadesti cu temele la cateva zile inainte de inceperea scolii.Si ai sa te vaiti pe aici ca nu ai avut timp.

| Florentina9210 a răspuns:

Dar daca citesti o carte, mori?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ar fi interesant cati ani ai ca sa stim, iti recomandam o papusa sau un vibrator?

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Deci vrei sa nu faci, Doamne fereste, vreun lucru care sa implice intelectul. Pai tocmai il faci, stai pe TPU si pui intrebari cu IQ subunitar.

| Lands0fMancunia a răspuns:

Intri pe digisport, draga. E o lume minunata cu o sumedenie de useri prietenosi si frumosi, printre care amintim Los Merengues, Donnie, Evil si bineinteles, marele RedDevil.

| justanotheralien a răspuns:

Te poti uita la seriale (recomand "Pretty Little Liars")
Sa face bratari ale prieteniei (pare plictisitor dar odata ce incepi nu te mai lasi)
Poti cauta pe internet tutorile cum sa desenezi chestii si poti exarsa
Sa te uiti la TV si sa repeti tot ce auci cu accent rolling on the floor
Farse la telefon