| AnaBelle03 a întrebat:

happy Deci, Am am o problema grava. E o poveste lunga... Am 14 ani, si de 8 ani am astm bronsic. Si din cauza ca de cele mai multe ori cand eram chiar si putin racita, atunci cand alergam incepeam sa respir de parca as fi fost la maraton... I-am cerut doamnei doctor sa imi dea o scutire pentru a nu mai face sport la scoala. Si stiu ca astmul nu e o scuza pentru a nu mai face miscare deloc, dar nu mi-am imaginat vreodata ce efecte ar putea avea lipsa sportului sad Mai ales ca in ultimii doi ani, m-au preocupat olimpiadele la diverse materii, deci daca inainte mai mergeam cu bicicleta sau mai saream coarda, am inceput sa stau zile intregi nefacand miscare deloc. Chestia e ca am numai 14 ani si deja au inceput sa imi apara pe picioare vergeturi, celulita, si chiar si varice sad Bine acum nu va imaginati ca arat chiar ca un monstru laughing Pe de alta parte nu am burtica deloc pentru ca din fericire am mai facut si abdomene din cand in cand si la fata sunt destul de draguta happy Si nu sunt chiar plina de vergeturi si chestii, am doar niste inceputuri, numai ca la varsta mea e destul de grav.Alimentatia nu e de vina, ci faptul ca nu am muschi aproape deloc, deci sunt foarte moale stiu asta. Intrebarea mea este, care ar fi cel mai scurt timp in care as putea sa scap de toate aceste chestii si cam cate ore ar trebui sa lucrez zilnic pentru a obtine un rezultat? Si nu am nevoie de raspunsuri care sa imi tina morala, cum ar fi faptul ca peste cativa ani voi arata si mai groaznic. Sunt constienta deja de toate. Din acest motiv vreau sa ma apuc din nou de sport happy

4 răspunsuri:
| Aphrodytha a răspuns:

Vergeturile nu o sa treaca niciodata, in schimb celulita trece cu sport+masaj.

| AnaBelle03 explică (pentru Aphrodytha):

Depinde de vergeturi... Ale mele sunt tinere deci putin rosiatice nu albe. Numai alea in urma nasterilor nuntrec niciodatawinking

| Aphrodytha a răspuns:

NU trec niciodata... si cele rosiatice pana la urma devin albe sidefiu. dar tot se vad. si eu sunt in cazul tau cu astmul etc. deci crede-ma. nu trec. niciodata.

| WhiteAndProud14 a răspuns:

Ehh, n-ai nevoie de sport, daca vrei sa slabesti putin, nu mai manca.
Mananca foarte putin, cat sa nu ti stomacul gol, asta inseamna 1-2 inghitituri. Eu asa am facut, mi-am cam stricat stomacul, dar am slabit fara efort, fara etc, fara nimic. Succes.

Si sportul este bun, dar nu pentru lenesi.