| oFatha a întrebat:

i need you! stie careva cum pot sterge o pagina creata de mine de pe facebook? va rog multt

si binenteles fundita si vot

Răspuns Câştigător
| Alexoutza a răspuns:

Mi-am pus intrebarea aceasta dupa ce am vrut sa imi creez un "fan page" pe Facebook.

Am aflat raspunsul si vreau sa il impartasesc :

1. Dupa ce te-ai logat, selectezi din lista de comenzi de la "Account"/"Cont" subcomanda "Manage Pages".

2. Selectezi pagina pe care vrei sa o stergi.

3. Sub fotografie, dai click pe "Edit" si selectezi din bara laterala din stanga "Manage Permissions"

4. Mai jos gasesti undeva, cu albastru, "Permanently Delete Page"/"Sterge permanent pagina"

Ai grija, deoarece nu mai poti sa "readuci la viata" pagina stearsa.Bafta! Fundita?

2 răspunsuri:
| AndraAlee a răspuns:

STERGE CONT DE PE FACEBOOK -
1. Gandeste-te daca vrei sa stergi contul, sau doar sa il dezactivezi.
2. Daca te decizi sa il dezactivezi, toate pozele, comentariile si setarile vor fi salvate si le poti utiliza mai tarziu.
3. Pentru a sterge un cont de Facebook, mai intai este recomandat sa stergi orice fisiere si detalii de pe cont: poze, mesaje, linkuri, filme, muzica etc. Intra aici https://www.facebook.com/help/contact.php?siow_form=delete_account si da click pe Submit(sterge cont). Stergerea va dura cateva zile, apoi contul tau va disparea din baza de date.
Fundita?

| ZuZa_6258 a răspuns:

Mdaa ^^...te duci la profilul tau in partea de sus unde scrie "acasa" si dai pe sterge cont sau ceva in genul ^^. contul tau se va sterge complet in 2 saptamani happy.winking.am avut si eu cont si voila, am reusit sa il sterg.dar fii atenta, in baza de date facebook contul tau va exista chiar si cand mori laughing>. good luck!