| Andreea_Bratu_1994_EMjR a întrebat:

Vara asta plec la mare. Puteti sa-mi spuneti cam ce sa iau cu mine? Inafara de haine, chestii de par.Mentionez ca am 11 ani si sunt fata.Stiti si altceva?

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Cu cine pleci, scoala sau parintii? Daca pleci cu familia lasa adultii sa se ocupe de bagaje. Oricum trebuie sa iti pui haine, costum de baie, crema de protectie solara, incaltaminte, lenjerie intima, prosoape, chestii de par cum ai spus, accesorii daca porti (cercei, bratari), reviste si carti de joc pentru drum daca e lung, servetele umede si uscate, sampon, gel de dus, incarcator pentru mobil si aparat foto, pungi de plastic in care sa pui hainele murdare dupa ce le-ai purtat, ceva medicamente (pentru dureri de cap, gat, diaree, constipatie, plasturi), colac daca ai, ochelari de soare, bani, carnet de elev pentru eventuale reduceri, foehn, papuci

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tampoane, vibrator si anticonceptionale. Cine are nevoie de chestii de par? Astea-s baza.

| LoVeLe a răspuns:

Telefon, mp3 player, mancare, jurnal, creme, ochelari, colac de apa, saltea, aparat foto, medicamente

| cristhine022 a răspuns:

Ce a zis biul aia sa iti iei

| sabinabujor2 a răspuns:

Eu am luat o carte la mine, mp3 player-ul,multe pungi cu chips-uri,saltea de apa,jurnalul,creme de soare,esarfe pe care sa mi le infasor pe corp in toate felurile, poti sa-ti iei si un pistol cu apa daca iti place sa te joci in apa, ochelari pentru apa, reviste(Bravo girl), si cam atat.