| pink07 a întrebat:

Heyy cum scap de plictiseala sigh
e vacanta. si pfflaughing ma plictisesc... ce sa fac?
Funda love struck

Răspuns Câştigător
| andreutza94 a răspuns:

Hm... nu esti singura persoana care se cam plictiseste. Si eu ma plictisesc, mai ales pe timpul zilei pentru ca este foarte cald si nu am altceva de facut decat sa stau in casa sa citesc o carte, sa ma uit la Tv si sa stau pe mess. Seara e mai bine pentru ca poti iesi afara la un suc, la plaja, strand, etc. Totusi vacanta este facuta pentru relaxare, right?:*

13 răspunsuri:
| Cleona a răspuns:

Uite ce fac eu impreuna cu prietenii mei:

-Desenez

-Pictez

-Ma joc volei

-Joc footbal

-Joc handbal

-Pictez

-Scriu melodii noi(fac asta in fiecare zi)

-Dansez

-Cant

-Scriu pe blog

-Raspund pe TPU

-Dau comentarii pe hi5

-Ma joc multe jocuri pe calculator

-Vorbesc la telofon

-Ma uit la televizor

-Vad multe filme horror

-Inot

-Ma plim pe dealuri, pe langa ape

-Fac multe poze

-Merg la multe petreceri

Cred ca intelegi ca eu nu ma plictisesc niciodata! Funda?

| Tiffany89 a răspuns:

Heyyaa; D
Pai du-te cu prietenele la un suc, la shopping sau la o pizzabig grin
Cheamale la tine... faceti voi cevatongue
Du-te la un strand...

| Cineva! a răspuns:

Eu stau in curte cu verisoara mea si ne jucam impreunalaughing
-Ne udam cu pistoalele cu apa
-Am plantat niste copaci de care evem grija
-Facem karaoke
-Pictam
-ne batem cu baloane umplute cu apa
-facem cokteilurilaughing
-Ne uitam la fileme.
-Ne filmam si apoi radem de noilaughing
-facem poze"artistice"laughing
-Mancam inghetatap=~!
-Facem chestii din plastilina, fimo
-ne jucam cu cainii
-fugimlaughing
-Jucam baschet(cu o minge obisnuita pe care o aruncam in niste cauciucuri)
-Ne machiem sau ne pictam pe fata una pe alta
-ne facem unghiilelaughing
-confectionar decoratiuni, accesorii.
-citim glume
-citim reviste pentru fetewhistling
-Ne uitam la Br Bean si desene
-Facem haine pentru papusi
-Tundem perucilelaughing
-Radem din oricelaughing
-Nah.Ne distram. fa si tu ce facem noi, Cu o prietena.

| Cineva! a răspuns:

Am uitat sa zic ca mergem in gradina la "picnic".
Unde ne luam reviste, mancare si chitaraaa:Xrolling on the floor

| alexa a răspuns:

Pai poti iesi cat mai des in oras, poti sa te plimbi prina parc, poti pleca pe unde vrei tu cu prietenii, poti sa dormi cat e ziua de lunga si sa te trezesti cand vrei tu, potisa citesti sau nu, poti sa asculti muzica sau sa te uiti la un film bun, poti sa te joci in parc cu prietenii sau poti sa mergi la sstrand sa te bronzezi si sa te balacesti ca tot e caldura asta, poti sa faci ce sport vrei tu cu cine vrei tu.
sunt multe lucruri pe care le poti face.nici nu ai timp sa te plictisesti intr. o vacanta ca astawinking:X:X:X:X

| Locaa a răspuns:

Daca este vreun bazin de innot la tine in oras te poti inscrie la cursuri si asa trece plictiseala

| oana_8373 a răspuns:

Gasesteti o ocupatie.iesi cu rolele, cu bicicleta, viziteaza obiective turistice, mergi intr-o tabara, la munte, la mare, inscriete la un sport:tenis, baschet, atletism.innot:X.citeste ceva(Doamna Bovary, Padurea spanzuratilor, Morometii, Ciresarii, Sexul cireselor, Bantuitii, La sud de paradis, Motanul meu Ozo, Scris pe trup, etc)sunt frumoase.in speranta ca ti-am fost de ajutor, astept fundita:*

| sallysirop a răspuns:

Nu stiu ce idei sa iti dau, dar nu sta in casa. stii tu cum e vorba aia foame vine mancand. tongue
pllls funda big grin

| RikarDo a răspuns:

Doar oameni prosti se plictisesc...sincer,fara suparare.
Du-te pe afara doar e vacanta.

| crissx a răspuns:

E nasoala plictiseala asta. dar, nu te supara...in cazul tau, e vb de lene.laughing) Poti face atatea vara...sa iesi cu prietenii, sa faci sport, etc etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Distreazate cu prietenii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deseneaza picteaza joacate ceva iesi undeva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cszc...thinking presupun ca ai si uh,, nebunele tale,, sau,, nebunii,,tongue
mergetzi la uh suc, biliard, plimbari in oras, agatathtonguebig grin...innot, vara se poate face apr orice si e cel mai super anotimp:X
de ex eu cu nebunele mele mergem prin oras, la un suc big grin agatath alea alea...ma rog dk ai pr macar asa.de distractzie, oriqm incearca sa iti faci ktzi mai multi prieteni asa nu te poti plictisi nici1tonguebig grin