| CurcubeulColorat a întrebat:

Hi! Intrebare Intrebatoarehee hee Credeti in superstitii? Daca da, spuneti de ce sau daca vi s-a intamplat ceva in urma lor. Iar daca nu, nu.Eu una sunt superstitioasa...cred in superstitii de genul:cand o pisica neagra imi trece calea, nu ma intorc niciodata din drum, nr 13 cu ghinionhee hee etc.

6 răspunsuri:
| PandaGirl a răspuns:

Nu prea cred in superstitii, dar recunosc intr-o zi mi-a taiat calea o pisica neagra, apoi m-am certat cu cea mai buna prietena.Sau mai demult mi s-a zbatut ochiul stang, iar dupa mi-am pierdur papagalul.

Pa PwP! Ai grija la pisicute negre happy!

| Miuriel a răspuns:

Saraca mata, toti credeti ca pisica neagra aduce ghinion.eu de exemplu inainte de teza la romana mi-a trecut o pisica neagra exact prin fata si am luat 10.sau numarul 13 mie imi aduce noroc pentru ca eu cand dau tezele le dau numai pe 13straight face si mereu iau note bune...sunt porcarii,...:*

| Shane_1763 a răspuns:

Incearca sa nu mai crezi in asa ceva, sa vezi daca tot se va mai intampla... eu consider ca atunci cand o pisica neagra iti taie calea, inseamna ca animalul vrea sa mearga undeva. :D
Daca te intorci din drum, inseamna ca ai uitat ceva si e mai bine sa mergi pregatita undeva decat nepregatita.
Daca vezi un preot imbracat in negru...pai sunt si ei oameni cu o meserie rational vorbind, dar ce ai spune daca un preot (sau calugar) ar lesina chiar sub geamul tau asa cum mi s-a intamplat mie? Pffff...cred ca-s multi draci in casa mea =))
Dar nu, calugarul era doar aproape de coma alcoolica. :D
Iti vine sa crezi? http://beta.cancan.ro/......30533.html

| Angel_4421 a răspuns:

Poi cateodata cred.Intr'o seara, in clasa a 5a ma intorceam cu o prietena de la balul boboceilor si a trecut o pisica neagra prin fata noastra apoi au inceput sa se stinga becurilestraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt la fel. Mie sincer mi s-a si intamplat. cu pisica neagra de ex. eram intr-o seara si o trecut o pisica neagra prin fata si cand am ajuns acasa am avut parte de o cearta zdravana cu ai mei. problema e ca nu s-a intamplat doar o data si nu numai cu pisica neagra. happy dar probabil ca exista o explicatsie pentru fiecare in parte. eu am incercat sa nu mai tin cont de chestiile astea. dar nu pot; dd.

| Marius_3259 a răspuns:

Nu cred in asa ceva pentru ca mi se par niste aberatii. mi-a trecut si pisica neagra prin cale si nimic nu mi sa intamplat.Acu depinde de fiecare persoana.