| TheGrooveStreet a întrebat:

Hi TPU, astazi mi-am cumparat o placuta de 2Gb ram Kingmax 667Mhz, Mie in programul CPU-Z imi arata asa : MAX BANDWIDTH PC2-5300(333Mhz), Dar oare de ce imi arata 333Mhz cand eu am 667? :O. Am placa de baza Gigabyte Technology Co., Ltd. Model G31M - S2C credeti ca este de la placa de baza? sau nu indica bine CPU-z?

DAU FUNDA!

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Iti arata 333 pentru ca poate la frecventa aia e setata din bios frecventa maxima, umbla-n bios si seteaza-ti freventa daca stii happy