| LoveYourEyes a întrebat:

Hy TPU! ieri a fost o zi cam urata si...eu am mancat inghetata la greu si am intrat in piscina ca maimuta.Iar azi sunt foarte rau...Ma doare gatulcrying stiti ce as putea sa fac.dar nu medicamente.mersi:*

5 răspunsuri:
| ellenuk a răspuns:

Ceaiul fierbinte de tei face minuni! pe mine nu ma mai doare gatul dupa un astfel de ceai

| lion13 a răspuns:

Pai probabil esti racit! ar trebui sa bei un ceai cald! casa iti treaca gatul.sau mai taranesc daca bei un ou crud(scarbos)! dar pana la urma ce are daca ei un medicament!

| catanoxter a răspuns:

Un ceai CALDUT indulcit cu miere ti-ar prinde bine!

| frumoasacuochiverzi a răspuns:

Bea mult ceai si sodo( o bautura facuta din lapte fierbinte, un galbenus de ou si miere cata vrei)

| LoveYourEyes explică (pentru frumoasacuochiverzi):

Se prepara cumva sau galbenusul il pui direct in lapte si gata?thinking