| ChristinaChriss a întrebat:

Imi puteti da niste idei cum sa-mi fac costum de halloween ( zombie) cum sa-l fac

Răspuns Câştigător
| SkrillexOMFG a răspuns:

1)Camasa alba/neagra, o sifonezi, o tai in anumite locuri.
2)Fata sa fie alba, iar gura rosie, dar o portiune mai mare(de ex de la barbie pana la nas)
3)Un mers ca zombalaii aia din filme
4)Deseneaza-ti niste cicatrici(oriunde, dar nu pe fund)
GATA!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia niste haine pe care nu le mai vrei si taiele manecile, zbarleste ti parul si gata

| Unniique a răspuns:

Păi, după numecred că eşti fată, nu?
Atunci ar trebui să iei nişte haine mai vechi, de preferat pe care nu le vei mai folosi. Cel mai bine ar fi să iei un tricou cu nişte pantaloni şi de preferat o cămaşa sau pluevor descheiat, sau dacă vrei să fii Miss Zombie o rochiţă. Le faci tăieruri ici, colo, le dai prin pământ să pară că vii din mormânt, puţină vopsea roşie, să fie nişte sânge. Să fie ponosite, vechi, murdare, rupte! Fă-ţi de cap laughing Aşa, dacă vrei să fii Miss Zombie ia o panglică şi scrie frumos pe ea cu litere mari: MISS ZOMBIE. Apoi puneţi-o şi ai grijă să nu o murdăreşti deloc. Cred că e de ajuns. Poţi face nişte modificări dacă nu ti se pare destul. Dacă ai nevoie de idei de machiaj lasă-mi răspuns aici.
Fundă? puppy dog eyes Sau dacă vrei idei de alte costume, gen păpusă moartă, schelete, etc.

| JustSolutions a răspuns:

Ia niste pijamale vechi sau altceva si cresteazale la maneci si jos la pantaloni (taie triunghiuri egale )[sa iti ramana ca niste v-uri ] apoi ia marcarul si fa cateva linii lungi pe fata si mainile tale iar apoi intersecteaza-le cu altele (ca niste cusaturi la operatii)(markerul sa fie negru) te mai poti machia putin la ochi si iti poti taia un spatiu la papuci pe unde sa iti iti scoti un deget (nu uita ca ai iesit din mormant nu din mall)[=) big grin ] oricum bafta

| StanciuElenaAlina2000 a răspuns:

Buna! Iti poti lua pe tine o rochie neagra mai sifonata.Sau "o camasa" de nebuni...stii tu la ce ma refer! Funda?

| fethStreet a răspuns:

Buna, eu iti recomand un costum de vrajitoare sau chiar de zombi dar nu trebuie sa fie ca si costumele de data trecuta (halloween) sa fie ceva original si surprinzator si putin "infricosator". Daca te-am ajutat nu uita de FUNDA!

| Elly_Claudya_1996 a răspuns:

Pentru incepu, ia o camasa alba si fa-i niste taieturi pe piept apoi pateaz-o cu ceva ca sa para a fii sange. Apoi ia o pereche de pantaloni si taie'i jos.fa-i franjuri. Ciufuleste-ti parul si machiaza-te cu miut negru pe langa ochi... funda?