| raresel a întrebat:

Imi puteti spune cum vedeti voi noapte{am o compunere la romana}

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am inspiratie big grin.
Cand amurgul noptii lasa o umbra albastrie pe pamant, vine noaptea. Cerul se inchide in nori cenusii sau, vara, priveste la fiecare miscare. In noapte, nu mai este niciun stapan, doar Luna ce priveste ingandurata.
Asa... si mai bagi si tu de genul,, animalele iti dau fiori cu tipetele lor aspre" sau,, culcandu-te, te gandesti la ziua ce vine" in incheiere.
Sper ca te-am ajutat. Daca nu ti-e de ajuns sau daca mai vrei mai scrii tu tot pe pagina asta ca e super interesant subiectul happy

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Aprind lumina. Altfel, e cam greu sa vad. Dar, intreaba o pisica. Astea sunt mai dotate in sensul asta.

| crystynaradu a răspuns:

Nu te putem ajuta pentru ca temele de la scoala trebuie sa ti le rezolvi tu singur nu se ti le facem noi, trebuie sa citesti regulamentul TPU http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente pentru ca daca mai postezi intrebari despre temele de la scoala ti s-ar putea desfinta contul.Eu te-as ajuta dar nu am voie pentru ca si mie mi s-ar putea desfinta contul, la fel primesc si cei care de ajuta.

Scuse ca nu te-am ajutata dar nu am voie sper sa iti iasa tema la romana.
PaPa

| zoryanna a răspuns:

Noaptea pentru mine= plina de mister, speciala, mistica(supranaturala)
poti folosii figuri de stil precum stelele par a fi lumanarile aprinde dintr-o mica biserica iar luna straluceste asemenea unui altar.
sper ca te-am ajutat