| syjey a întrebat:

In cat timp pot invata franceza?
Nu neaparat din pct. de vedere gramatical, ci doar cat sa mentin o conversatie?

5 răspunsuri:
| eu17 a răspuns:

Iti trebuie, sa zicem 1 an, cel putin pentru a nu face dezacorduri si a lega 3-4 fraze intr-un mod civilizat.

| CookieTsang a răspuns:

Cand eram in clasa a 4 a am invatat in 3 saptamani ( 2 ore pe saptamana) si astfel s-a ivit o ocazie sa vorbesc cu un francez adevarat big grin
Daca te straduiesti, repede, cam in 1-2 saptamani.

Răspuns utilizator avertizat
| RedCode a răspuns:

Pai nu stiu, du-te fa un curs si acolo poti so inveti si sa intrebi cu ce nu te descurci ca asa carti pe net, audio nu prea poti invata acolo faci conversatie si alea acum nu stiu depinde de om cum o invata cum o prinzi

| Valenti a răspuns:

Maximul 2 saptamini daca te stradui chiar si o saptamana