| Johnny69 a întrebat:

Cum sa mentin o conversatie?

5 răspunsuri:
| dge18 a răspuns:

Intotdeauna o conversatie trebuie sa aiba diverse subiecte, cele mai multe sa fie amuzante si interesante, astea au de castigat o gramada!

| corbulalbrosu a răspuns:

Intretinerea unei conversatii depinde in cea mai mare masura de gradul de educatie si complexitatea cunostintelor generale dobandite prin invatare si prin exersare. Iti recomand sa citesti cartea scrisa de Ileana Vulpescu si anume Arta conversatiei. http://www.tpu.ro/dragoste-si-sex/cum-sa-mentin-o-conversatie/

| LoveSleep a răspuns:

Dacă există acea chimie, acea scânteie și acea potrivire între voi, între felul vostru de a fi, va fi foarte ușor pentru că totul va veni de la sine. Dacă voi sunteți total diferiți, n-o să aveți ce discuta, n-o să vă completați niciodată. Evident, nu mă refer că dacă ei îi place roșu iar ție albastru nu puteți menține o conversație.
O comunicare eficientă între voi depinde și de interes. Dacă ea e interesată de tine, va fi interesată și de subiect, dar dacă te evită și nu-i pasă de tine degeaba îți notezi tu 2 pagini de subiecte de discuție și i le spui că o să fie totul sec și penibil.
Dacă pur și simplu nu vă potriviți, n-o să puteți vorbi mare lucru. Dacă caracterele voastre coincid, ideile vor veni de la sine, iar dacă amândoi sunteți interesați, subiectele for fi "dezbătute" larg, nu scurt și la obiect.
În ce am bolborosit aici mă refeream la o conversație între o fată și un băiat, mă gândesc că ăsta e motivul pentru care ai postat la Dragoste&Prostie, pardon, Sex.

| anonimguy3 a răspuns:

Cu un subiect de interes comun pe care puteti discuta nu cu ceva random iar celalalt sa nu aibe habar de ce vorbesti sau vice-versa.

| lBroken69 a răspuns:

Gaseste subiecte interesante, amuzante de discutie. Daca nu prea pae interesata, inseamna ca poate nu va potrivit, cauta alta fatawinking
Bafta!